Preizkušanje oznanil

»Ali ni to tesar, sin Marije?«

»Non e costui il falegname, il figlio di Maria?«

Mr/Mc 6,1-6

.                                                                                                                                                                                                   .

VIII/28______________________________________________________________________8.7.2018

Za ogled celotnih oznanil klikni na zgornjo sliko "KRAS STRUNJANA" ali na ikono PDF na dnu

.

NE /DO

14. NEDELJA MED LETOM

XIV DOMENICA DELL'ANNO

+ Giuseppe Giassi (24˚ anniversario)

PO /LU

sv. Avguštin Rong, Hadrijan III.

+ Igor Rejc

TO /MA    10

sv. Amalija, Veronika

+ Samo Mehle

SR /ME   11

sv. Bemedikt, Olga Kijevska

za žive družine Skok

ČE /GI    12

sv. Mohor in Fortunat

+ Stojan Glažar in za zdravje

PE /VE    13

sv. Henrik, Joel

+ Tomaž Klinar

SO /SA   14

sv. Kamil de Lelis, Božidar

v zahvalo Materi Božji za 60 let

NE /DO    15

15. NEDELJA MED LETOM

XV DOMENICA DELL'ANNO

+ Aldo Vižintin

* MSGR. FRANC BOLE BISEROMAŠNIK. Ustanovitelj in dolgoletni urednik revije Ognjišče ter ustanovitelj radia Ognjišče danes, 8. julija praznuje biserno mašo (60 let mašnik) ob 10. uri v koprski stolnici. Na uredništvu Ognjišča so za to priložnost pripravili strip 'Indijanček v reviji Ognjišče'. Prinaša nam nekaj izbranih med stotimi, ki so natisnjeni v knjigi (4,90) . – Hvaležni za delo, ki ga je naš oče Franc napravil za slovenski narod, se pridružujemo veselju vse Cerkve, posebej na Slovenskem in mu kličemo: Hvala, oče Franc! Bog te živi in nam ohrani!

* NAŠE POČITNICE. Od preveselega vzklika: »Živele počitnice!« smo že neustavljivo zaorali v ta izredni čas, ki je podarjen šolarjem in na nek način vsem nam. Zato smo jih vsi veseli. Naj nas nikakor ne oddaljijo od Boga, ampak naj postanejo priložnost, da se še bolj povežemo z Njim!

* KRIŠTOFOVO NEDELJO bomo letos obhajali 22. julija. Za blagoslov vozil parkiramo ob cerkvi. Ker smo zaradi prenovitvenih del romarskega doma Morska Zvezda letos bolj omejeni na prostor, bodimo pri parkiranju bolj uvidevni.

* NAŠI NOVOMAŠNIKI. Na praznik sv. Petra in Pavla so v koprski stolnici prejeli mašniško posvečenje  Andrej  Penko  (nova maša Veliko Ubeljsko, 8. 7. ob 10.00),,  Gašper  Naglost  (nova maša Log pri Vipavi, 15. 7. ob 10.00) ter Blaž  Kernel  (nova maša Slavina, 1. 7. ob 15.00). Spremljajmo jih z molitvijo in prosimo še za nove poklice.

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovil PRIMOŽ BOROVNIK (1977) iz Parecaga. Na Strunjan ga veže prizadevnost za našo spletno stran. Pogrebna maša bo v sredo ob 9.00 v Piranu (sv. Peter), maša ob 30. dnevu pogreba pa 11. avgusta ob 20.00 v Strunjanu. Rajnega brata in njegovih se spomnimo v molitvi.