VII/25 “Žetev je obilna, delavcev pa malo. Prosite Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev!”

VII/25                                                                                                       18. 6. 2017

“La messe  è  abbondante, ma sono pochi gli  operai!  Pregate  il  Signore  della  messe,  perché mandi  operai  nella  sua  messe!”  (Mt 9,37-38)

»Nihče med nami ne more živeti brez ljubezni«,

je v sredo začel svojo katehezo papež Frančišek in nadaljeval: »Pademo lahko v strašno zasužnjenost, če mislimo, da si je ljubezen treba zaslužiti. Morda velik del tesnobe sodobnega človeka izvira ravno iz tega: verjeti, da nismo močni, privlačni in lepi, in se torej nihče ne bo ukvarjal z nami. Mnoge osebe danes iščejo vidnost samo zato, da bi zapolnile notranjo praznino. Kakor da bi bili osebe, ki večno potrebujejo potrditve.« A si predstavljate svet, kjer vsi moledujejo, da bi pri drugih vzbudili pozornost, nihče pa ni pripravljen »zastonj imeti rad« drugo osebo? Zdi se sicer človeški svet, a v resnici je to stvarnost pekla. Mnogi človekovi narcisizmi nastanejo iz občutka osamljenosti in tudi osirotelosti. Za mnogimi vedenji, na videz nerazložljivimi, se skriva vprašanje: Je mogoče, da jaz nisem vreden, da bi me kdo poklical po imenu, da bi torej bil ljubljen? Kajti ljubezen vedno kliče po imenu.

»Ko gre za mladega doraščajočega človeka, ki se ne čuti ljubljen, se iz tega utegne roditi nasilje. Za mnogimi oblikami družbenega sovraštva se pogosto skriva srce, ki ga niso prepoznali. Ni hudobnih otrok, kakor tudi ni mladih, ki bi bili povsem hudobni, so pa nesrečni ljudje. In kaj drugega nas lahko osreči če ne izkušnja ljubezni, ki jo podarjamo in sprejemamo?

Življenje človeškega bitja je v izmenjavi pogledov: nekdo nas pogleda in iz nas potegne prvi smehljaj; in mi, ki se zastonj nasmehnemo nekomu, ki je zaprt v žalost, mu s tem odpremo vrata. Izmenjava pogledov: glejmo ljudi v oči in odprla se bodo mnoga vrata srca.

UNDICESIMA DELL'A.

+ Lucia e Tomo Rajko                                                                    ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

PO /LU       19

sv. Nazarij Koprski

+ družina Štemberger

sv. Silverij, Adalbert

+ Milka Jereb

SR /ME      21

sv. Alojzij, Julijan

v čast MB za 9 vnukov, 2 pravnuka

sv. Tomaž More, J. Fisher

+ Segio Tončič

SRCE JEZUSOVO

Sacro Cuore di Gesù

+ MARIJA SEMOLIČ (osmina pogreba)

Rojstvo Janeza Krstnika

SRCE MARIJINO

po namenu in v čast MB

DODICESIMA DELL'A.

DAN DRŽAVNOSTI

+ Franc in Marija Maljevac

* DAN ZA STAREJŠE IN BOLNE imamo DANES. Povabimo in poskrbimo, da bodo starejši in bolni mogli k maši ob 17. uri. Župnijska karitas poskrbi za bratsko druženje. Bodimo roka dobrote, ki zna pomagati, opogumiti, razveseliti.

* ZAKLJUČEK VEROUKA smo imeli prejšnjo nedeljo z zahvalno mašo ob 10. Vsak čas bodo počitnice odprle svoja vrata. Tedaj bo več časa drug za drugega in – upamo – tudi za Drugega, za Boga. Srečno v počitnice! Naš fotograf Franc Puconja je družinam prvoobhajancev pripravil CD s fotografijami. Bog Povrni!

* POROMAJMO NA SVETO GORO. Na povabilo škofa Jurija bomo ob 300-letnici kronanja Svetogorske Kraljice v nedeljo, 25. junija romali v njeno svetišče za skupno slavje ob 16.00. Avtobus odpelje ob 13.00. Prijavljeni bodo osebno obveščeni.

* DAN DRŽAVNOSTI praznujemo v nedeljo, 25. junija. Naj nam to praznovanje vlije zavest, da smo vsi odgovorni za našo Državo. Verni posebej čutimo, da jo moramo obdari z vztrajno molitvijo. Zato se pridružimo skupni molitvi za Domovino, ki je vsak dan povezana s sveto mašo.

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovila MARIJA SEMOLIČ (1941), Strunjan 133. Maša na osmi dan pogreba bo 23. junija ob 20.00. Rajne sestre in njenih dragih se spomnimo v molitvi.

HVALA, GRAZIE otrokom  Strunjana!!! * * *

Srečelov za otroke, ki umirajo za lakoto in žejo, je zbral 399,38 ev-rov. Vse smo že odposlali. Bog povrni vsem!

15.6.2017   L’esistenza di ciascuno di noi è legata a quella degli altri: la vita non è tempo che passa, ma tempo di incontro.   +++   Življenje vsakega izmed nas je vezano na življenje drugih: življenje ni čas, ki mine, je čas za srečevanja.

14.6.2017   C’è tanto bisogno di preghiera e di penitenza per implorare la grazia della conversione e la fine delle tante guerre nel mondo.   +++   Zelo sta potrebni molitev in pokora, da bi izprosili milost spreobrnjenja in konec tolikih vonj po svetu.

13.6.2017   Nella sua Passione Gesù ha preso su di sé tutte le nostre sofferenze. Egli sa cosa significa il dolore, ci capisce, ci consola e ci dà forza.

+++   V svojem trpljenju je Jezus nase vzel vse naše trpljenje. Ve, kaj pomeni bolečina, nas razume, nas tolaži in nam daje moč.

Župnija Strunjan                                            Strunjan 141 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                E: zupnija.strunjan @rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                  bojanmiro@yahoo.com