VII/23 Pridi, Sveti Duh!

VII/23                                                                                                         4. 6. 2017

Pridi,

Sveti

Duh!

Vieni,

Santo

Spirito!

»Družine so kvas za rast bolj človeškega in bolj bratskega sveta«,

je poudaril papež Frančišek 1. junija, ko je sprejel člane Evropske zveze združenj katoliških družin ob 20. obletnici ustanovitve. V govoru je dejal, da družine niso muzejski predmeti: »Po njih se konkretizira dar, vzajemno prizadevanje, velikodušna odprtost za otroke in tudi služenje družbi. Družine so kakor kvas, ki pomaga rasti bolj človeškemu in bolj bratskemu svetu, kjer se nihče ne čuti zavrnjenega ali zapuščenega.« Še je dejal, da po lepoti in veselju vzajemne ljubezni lahko družina postane konkreten dar. Prizadevanja združenj katoliških družin izpostavljajo, da je največji zaveznik celostnega napredka družbe ravno podpiranje prisotnosti družin v družbenem tkivu. Še vedno je namreč res, da je družina »osnova družbe in ostaja najprimernejša struktura, ki osebam zagotavlja celostno dobro, potrebno za njihov trajnostni razvoj«. Povezanost vseh družinskih članov in njeno solidarno prizadevanje za celotno družbo sta zaveznika skupnega dobrega in miru, tudi v Evropi.

BINKOŠTI

PENTECOSTE

+ Maria e Frane Prodan                                                                    ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

PO /LU       5

Marija, Mati Cerkve

v čast in po namenu MB

sv. Norbert, Bertrand

+ družine Rotter, Valente, Bratkovič

SR /ME      7

sv. Robert

v čast MB za zadravje, mir v družini

sv. Medard, Viljem

+ Miroslav Mohar (30. obletnica)

sv. Primož in Felicijan,

Efrem

+ v čast Svetemu Duhu

sv. Bogumil, Edvard

+ Nilsu Scagnetti (30. dan)

SVETA TROJICA

SS.MA TRINITA'

+ Antonia e Marino Bratkovič                                                                    ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

* BINKOŠTNI DAR ZA STRUNJAN so družine, ki so se danes zbrale v okviru stranke SDS. S sodelovanjem pri maši bogatijo naše oltarno občestvo in ves Strunjan. Upamo in si želimo, da so prav družine tiste, ki tako stranki kot družbi pri nas pomagajo v duhu, kot je nedavno poudaril papež Frančišek: “Vključite se v politiko, a prosim vas, v veliko politiko, v politiko z veliko začetnico!” - v služenje skupnemu dobremu.

* S PRVOOBHAJANCI in njihovimi družinami smo delili veselje minulo nedeljo. Trud, prepojen z ljubeznijo, ki ga družine vlagajo v otroke, je najboljša popotnica v življenje. Vsi si želimo, da praznik ne pomeni tudi konec prizadevanj, ampak nadaljevanje resnega zavzemanja na začrtani poti. Jezus si tega srčno želi. K prazničnemu vzdušju so pripomogli PRITRKOVALCI iz Izole: Marko, Lara in Benjamin. Bog lonaj!

* KVATRE so v nedeljo. Vabijo nas, naj molimo in darujemo za duhovne poklice.

* ZAKLJUČEK VEROČNEGA LETA za 9. razred je danes, za vse druge pa 11. junija ob 10. uri. Skupno druženje po maši bo popestril srečelov, za kar se priporočamo!

* V MESECU JUNIJU 'nabirajmo vrtnice' za Jezusovo Srce. S tem bogatimo župnijsko družino in ves svet. Kdor ne more v cerkev, se nam lahko z molitvijo pridruži doma.

* DAN ZA STAREJŠE IN BOLNE. V nedeljo, 18. junija ob 17.00 vabi župnijska karitas k sveti maši ob 17.00. Nato sledi prijateljsko druženje.

* POROMAJMO NA SVETO GORO. Na povabilo škofa Jurija bomo ob 300-letnici kronanja Svetogorske Kraljice poromali v njeno svetišče v nedeljo, 25. junija za skupno slavje ob 16.00. Prijave za avtobus že sprejemamo. Avtobus odpelje ob 13.00.

PRVO OBHAJIL0 2017 * * * Prima comunione 2017

Hvala, dobri Jezus! Ohrani naše družine v svoji ljubezni. Bodi vedno naše veselje, naše življenje!

Jezus, vsa sem tvoja! *** Marija, vsa sem tvoja!

Jezus, tebi vse moje žrtve, vsa dobra dela!

Župnija Strunjan,                                                                             Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                                 E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                                                   bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222