VI/49 ‘Spreobrnite se, kajti približalo se je nebeško kraljestvo.’

KRAS STRUNJANA

VI/49                                                                                                                 4. 12. 2016

‘Spreobrnite se,  kajti približalo se je nebeško kraljestvo.’

‘Convertitevi, perché il regno dei cieli è vicino’.  Mt 1,1-12

Sirja. Alepo, deklica na Twitterju: molite za nas.

Medtem ko se nam dobro godi, sedemletna Bana Alabed z maminega telefončka pošilja v svet svoje twite. Postala je znana in simobol tisočev ljudi, ki so vkleščeni v vzhodnem Alepu. Pred dvema mesecema je poslala svoj prvi twitt s fotografijo, ko dela nalogo: »Dober večer iz Alepa. Berem, da bi pozabila na vojno,« tako se je prvič oglasila.

»Sedaj smo pod težkim bombardiranjem. Med smrtjo in življenjem. Prosim, molite za nas.«

V nedeljo ob 21. (po našem času) je napisala, da je njena družina ostala brez doma. »Zaradi bombardiranja smo ostali med ruševinami. Videla sem mrtve in sama skoraj umrla.«

Isti dan je zapisala: »To utegne biti zadnji dan, ko lahko še spregovorim. Ni interneta. Prosim, prosim, prosim, molite za nas

Nekoliko za tem: »Zadnje sporočilo – pod težkim bombardiranjem. Ne bomo preživeli. Ko bomo umrli, še naprej govorite drugim o 200.000, ki so še tu. Bay.«

NE /DO   4

+ Anton in Rozalija Markovič

SO /SA    10

Loretska MB, Evlalija

+ Giorgio Pečar (xxx. dan)

NE /DO   11

TRETJA ADVENTNA

TERZA DI AVVENTO

sv. Damaz, Danijel Stilit

Tanja Kozlovič in Božidar Šmalcelj

* ADVENT 2016. Danes prižgemo drugo svečo na adventnem vencu. Vabi nas k budnosti: da bo v vsakem od nas in v družinah vedno več luči. Otroci z ustaljeno akcijo 'OTROCI ZA OTROKE' že skrbijo, da z vrstniki vsega sveta pripravijo pot za Jezusa.

* OBISK IN BLAGOSLOV DOMOV je navadno v tednu med božičem in novim letom. Takrat so otroci prosti in se pridružijo s svojo 'Trikraljevsko akcijo' za otroke v misijonih. V tako kratkem času ne zmoremo obiskati in pozdraviti vseh ter vam voščiti. Zato letos v ta namen uporabimo tudi adventni čas: petek in soboto. Konec tega tedna bomo potrkali pri družinah v Karbonaru in Starem Jagodju.

* SREČANJE STARŠEV 4. in 5. razr. v sredo ob 19.00. Hvala za sodelovanje!

* SPOVED PRED BOŽIČEM. Poskrbimo, da bomo zares pripravljeni za praznovanje. Priložnost za spoved vsak dan pol ure pred mašo.

* ŠKOFIJSKA GIMNAZIJA v Vipavi odpira svoja vrata v soboto, 10. 12. ob 9.uri. Obisk je namenjen učencem višjih razredov osnovnih šol, njihovim staršem in vsem drugim, ki bi radi pobliže spoznali šolo, obiskali pouk in izvedeli kaj več o tem, kako si na šoli prizadevajo za vzgojo in izobraževanje. Lepo vabljeni.

VSA SI LEPA, O MARIJA,

IN MADEŽA NI NA TEBI!

TUTTA BELLA SEI, O MARIA, E MACULA DI PECCATO NO C'È IN TE!

1.12.2016   Ricordiamo oggi il Beato Charles de Foucauld, che diceva: la fede è vedere Gesù in ogni essere umano.   +++   Danes se spomnimo bl. Charla Fou-caulda, ki je govoril: vera pomeni v vsakem človeškem bitju videti Jezusa.

30.11.2016  Oggi è la festa dell’apostolo Andrea: con affetto fraterno sono vicino al Patriarca Bartolomeo e prego per lui e la Chiesa a lui affidata. +++  Danes goduje apostol Andrej: z bratsko ljubeznijo sem blizu patriarhu Bartolomeju in prosim zanj in za njemu zaupano Cerkev.

29.11.2016   Gesù ci chiama ad essere portatori di gioia e di consolazione, come suoi testimoni misericordiosi.    +++   Jezus nas kliče, naj bomo kot njegovi usmiljeni pričevalci prinašalci veselja in tolažbe.

27.11.2016   Con l’Avvento ci mettiamo tutti in cammino, attraverso il tempo, verso Gesù, verso il suo Regno di giustizia e di pace.  +++  Z adventom vsi stopimo skozi čas na pot naproti Jezusu, naproti njegovemu kraljestvu pravice in miru.

Župnija Strunjan,                                                               Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                   E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik   030-415.222                                      E: bojanmiro@yahoo.com