VI/47 In je rekel: »Jezus, spomni se me, ko prideš v svoje kraljestvo!« In on mu je rekel: »Zares ti povem: Danes boš z menoj v raju Lk 23,35-43

KRAS STRUNJANA

VI/47                                                                                                               20. 11. 2016

Gli rispose: In verità ti dico: oggi con me sarai in paradiso Lc 23,35-43

20. november

dan za pravice otrok in mladostnikov

“Sklicujem se na vest vseh, ustanov in družin, naj vedno ščitijo otroke in branijo njihovo dobrobit, da ne bi nikoli zašli v oblike suženjstva, bili novačeni v oborožene skupine in bi jih trpinčili. Želim si, da bi Mednarodna skupnost bdela nad njihovim življenjem in vsakemu otroku zagotovila pravico do šole in vzgoje, da bi rastli v miru in z zaupanjem zrli v prihodnost.”

“Faccio appello alla coscienza di tutti, istituzioni e famiglie, affinché i bambini siano sempre protetti e il loro benessere venga tutelato, perché non cadano mai in forme di schiavitù, reclutamento in gruppi armati e maltrattamenti. Auspico che la Comunità internazionale possa vigilare sulla loro vita, garantendo ad ogni bambino e bambina il diritto alla scuola e all’educazione, perché la loro crescita sia serena e guardino con fiducia al futuro”.

»NIKDAR VEČ OTROCI SUŽNJI, NOVAČENI Z OROŽJEM, TRPINČENI« Papež Frančišek

“Mai più bambini schiavi, reclutati, maltrattati” Papa Francesco

NE /DO   20

KRISTUS KRALJ

CRISTO RE DELL'UNIVERSO

sv. Edmund, Bazilij

per la benedizione Casa comune

+ Štefan Jelenc

PO /LU    21

MARIJA OD ZDRAVJA /Darovanje DM

v čast MB za zdravje

TO /MA   22

sv. Cecilija, Ananija muč.

+ Andrej, Breda in Tomi Koželj

SR /ME   23

sv. Klemen I., Kolumban

+ Milka Jereb

ČE /GI     24

sv. Andrej Dung-Lac in vietnam muč

+ Vilma Rupena

PE /VE    25

sv. Katarina Aleksandr., Beatrika

+ Nela Mandalenič (osmina)

in mož Mario in sin Vlado

SO /SA    26

sv. Valerijan Oglejski, Leonard

+ Angela in Anton Gorup

NE /DO   27

PRVA ADVENTNA /Karitas

PRIMA DI AVVENTO

sv. Modest in Virgil, apost. Karantanije

v čast MB za zdravje

* PRAZNIK KAKIJEV. Eden razpoznavnih znakov za naš Strunjan so kakiji, žlahtni sadež, ki nam ga velikodušno naklanja dobri Bog. Pri odprtju praznovanja smo se zanj zahvalili in prosili za blagoslov našemu delu. Danes ob 9. uri je sveta maša pod šotorom; za druge obiskovalce pa ob 11. v naši cerkvi.

* ZAKLJUČEK JUBILEJA BOŽJEGA USMILJENJA. S simboličnim zapiranjem vrat cerkve sv. Petra v Rimu (minulo nedeljo po vseh stolnicah sveta) papež Frančišek zaključi jubilejno leto Božjega usmiljenja. Pri tem nas vabi, naj poskrbimo, da bodo vrata našega srca vedno na stežaj odprta.

* BLAGOSLOV ADVENTNIH VENCEV. S prvo adventno nedeljo bomo začeli novo bogoslužno leto. Pri maši je blagoslov adventih vencev, ki bodo krasili naše domove in nas vztrajno vabili, naj bo v vsakem od nas in v naših družinah vedno več luči. Otroci bodo z ustaljeno akcijo 'OTROCI ZA OTROKE' poskrbeli, da z otroki vsega sveta pripravljajo pot za Jezusa.

* GOD SVETE CECILIJE v torek nas navdaja s hvaležnostjo vsem, ki z vztrajnim trudom bogatijo naše bogoslužje. Z njimi se bomo pri maši zahvalili. Vabljeni!

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovila Nela Mandalenič (1937), Dobrava 15. Sveta maša zadušnica bo v petek, 25. 11. ob 18.00; ob 30. dnevu pa 16. 12. ob 18.00. Rajne sestre in vseh njenih se spomnimo v molitvi.

BLAGOSLOV

KAKIJEV

Vsemogočni Bog, navzoč v vsem stvarstvu in v najmanjši od svojih stvari, ti, ki s svojo nežnostjo obdajaš vse, kar biva, napolni nas z močjo svoje ljubezni, da bomo varovali življenje in lepoto. Napolni nas z mirom, da bomo živeli kot bratje in sestre in ne bomo nikomur škodovali. Bog revežev in ubogih, pomagaj nam, da bomo na tej zemlji skrbeli za zapuščene in pozabljene, ki so v tvojih očeh veliko vredni. Ozdravi naše življenje, da bomo svet varovali, ne pa ropali, da bomo sejali lepoto, ne pa onesnaževali in uničevali. Dotakni se src onih, ki na škodo revežev in zemlje iščejo le dobiček. Pomagaj nam odkriti vrednost vsake stvari, premišljevati o vseh stvareh in se jim čuditi, priznavati, da smo globoko povezani z vsemi bitji na naši poti k neskončni luči. Hvala, ker si z nami vse dni. Podpiraj nas, prosimo, v našem boju za pravičnost, ljubezen in mir.

Blagoslov vsemogočnega Boga, Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.

15.11. 2016   Se ognuno di noi, ogni giorno, fa un’opera di misericordia, ci sarà una rivoluzione nel mondo.   +++   Ko bi vsakdo izmed nas vsak dan storil dejanje usmiljenja, bi na svetu nastala revolucija.

Župnija Strunjan,                                                                           Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                              E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik   030-415.222                                                 E: bojanmiro@yahoo.com