VI/39 »Če ne poslušajo Mojzesa in prerokov, se ne bodo dali prepričati, četudi kdo vstane od mrtvih.« (Lc 16,19-31)

VI/39                                                                                                                                    25. 9. 2016

(Lc 16,19-31)

»Se non ascoltano Mosè e i Profeti, non saranno persuasi nean-che se uno risorgesse dai morti«

(Lc 16,19-31)

Codex Aureus Eptemacensis, ca. 1035-1040

Srečanje v Assiziju. Poziv k miru:

»Ne preslišite klic trpljenja tolikih nedolžnih ljudi!«

20 settembre 2016 @ 18:25
“Prisluhnili smo glasu ubogih, otrok, mladih rodov, žena in mnogih bratov in sester, ki trpijo zaradi vojne; z njimi glasno vpijemo: ne vojne!

Ne preslišite klica trpljenja tolikih nedolžnih ljudi.” Tako je zapisano v pozivu k miru, ki ga je več kot 500 verskih voditeljev naslovilo svetu ob zaključku molitvenega dne za mir. “Kdor kliče Božje ime, da bi opravičil terorizem, nasilje in vojno, ne hodi po Njegovi poti: Vojna v imenu vere po-stane vojna proti veri.

V trdnem prepričanju poudarjamo, da nasilje in terorizem nasprotujeta pravemu verskemu duhu.” Voditelji so naslovili poziv tudi mednarodni skupnosti: “Voditelje narodov prosimo, naj razorožijo povode za voj-

ne: pohlep po premoči in denarju, požrešnost tistih, ki trgujejo z orožjem, lastne interese, maščevanja iz preteklosti.

Povečajte konkretno prizadevanje, da bi odpravili vzroke, ki stojijo za spori: stanje uboštva, krivice in neenakost,

izkoriščanje in preziranje človeškega življenja.” In še so pozvali, naj “se končno začne nova doba, ko bo globalizirani svet postal družina narodov”...

“Nič ni nemogoče, če se v molitvi obrnemo k Bogu. Vsi lahko postanejo tvorci miru. Iz Asizija s prepričanjem obnavljamo svojo zavzetost,  da to hočemo biti z Božjo pomočjo, skupaj z vsemi možmi in ženami dobre voje.”
                                                     ○

NE /DO 25

26. NEDELJA - SLOMŠKOVA XXVI DOMENICA DELL'ANNO

sv. Sergij, Firmin

+ Jože in Anna Marušič

PO /LU 26

sv. Kozma in Damijan

+ Ana in Vjekoslav Dobrinčič

TO /MA 27

sv. Vincencij Pavelski, Hiltruda

+ Dante Tuliak

SR /ME 28

sv. Venčeslav, Lioba (Ljubica)

+ Franc, Marija in Rugero Fičur

ČE /GI 29

sv. Mihael, Gabrijel in Rafael

+ družina Gerželj

PE /VE 30

sv. Hieronim, Gregor Armenski

+ Katja in Janja Zupančič

SO /SA 1

sv. Terezija Deteta Jezusa

v čast sv. Ani za srečen porod

NE /DO 2

27. NEDELJA - ROŽNOVENSKA XXVII DELL'ANNO - ROSARIO

sv. Angeli Varuhi

+ Luis Gulliermo Mendez e preghiera alla Madonna per i figli

* BIRMANSKA DEVETDNEVNICA. Po vzoru prve Cerkve bomo v petek začeli devetdnevno pripravo na birmo, na naše letošnje binkošti. Šest naših birmancev bo v nedeljo, 9. oktobra prejelo dar Svetega Duha. Z družinami in botri vsa župnija prosi za njihovo potrditev v veri. Vsak dan se zberemo ob 19.00, v nedeljo pa ob 10.00.

* ŠKOFOVA VIZITACIJA V ŽUPNIJI. Prvi dan devetdnevnice bo zaznamovan z navzočnostjo našega škofa Jurija. Ob »vizitaciji« pregleda življenje in delo v župniji. Srečal se bo tudi s člani »Vrtnice«, ki so v romarskem domu od lanskega oktobra. Ob 18.00 se škof sreča z družinami birmancev in botri. Maša z njimi in župnijskim občestvom je ob 19.00. Nato je srečanje z ŽPS, ŽGS, ŽK.

* »MOLITE ROŽNI VENEC, DA BO KONEC VOJNE!« To Marijino naročilo otrokom v Fatimi, 13. septembra 1917 je še vedno živo. V oktobru obdarimo svet s to molitvijo!

* TEDEN ZA ŽIVLJENJE z geslom »Ti si moje zavetje, moje vse v deželi živih« (Ps 142,6) je od 2. do 9. oktobra. V mladih (in vseh) želi spodbuditi zaupanje v življenje.

VEROUČNI URNIK ZA 2016/17

1. razr. ponedeljek ob 17.00

6. razr. torek ob 15.30

2. razr. petek ob 17.00

7. razr. ponedeljek ob 16.15

3. razr. ponedeljek ob 16.15

8. razr. ponedeljek ob 16.15

4. razr. ponedeljek ob 15.30

9. razr. sreda ob 16.15

5. razr. ponedeljek ob 15.30

MLADI petek ob 19.00 /20.00

Vsi so enodušno vztrajali v molitvi z ženami in z Jezosovo materjo Marijo in z njegovimi brati

(Apd 1,14)

Cerkev v Strunjanu

vztraja v molitvi:

Pridi, Sveti Duh!

21. 9. 2016 Il dialogo nasce quando sono capace di riconoscere che l’altro è un dono di Dio e ha qualcosa da dirmi. +++ Dialog se rodi takrat, ko zmorem priznati, da je drugi Božji dar in mi lahko nekaj pove.

20. 9. 2016 Ogni incontro con l’altro è un seme che può diventare albero rigoglioso, dove tanti troveranno riparo e nutrimento. +++ Vsako srečanje z drugim je seme , ki lahko postane močno drevo, kjer bodo mnogi našli zavetje in hrano.

19. 9. 2016 Servire è lo stile con cui vivere la missione, l’unico modo di essere discepolo di Gesù. +++ Služenje je slog, s katerim moramo živeti poslanstvo, edini način, da smo Jezusovi učenci.

18. 9. 2016 Come cristiani abbiamo la responsabilità di essere missionari del Vangelo. +++ Kot kristjani smo odgovorni, da postanemo misijonarji evangelija.

17. 9. 2016 Il segno concreto che abbiamo davvero incontrato Gesù è la gioia che proviamo nel comunicarlo anche agli altri. +++ Konkretno znamenje, da smo se v resnici srečali z Jezusom, je veselje, ki ga okusimo, ko to sporočamo tudi drugim.

16. 9. 2016 Solo chi si fa piccolo davanti al Signore, può sperimentare la grandezza della sua misericordia. +++ Samo kdor postane majhen pred Gospodm, lahko okusi veličino njegovega usmiljenja.

Župnija Strunjan                                                                 Strunjan 141, 6230 Portorož,

T. 05-678.20.05                                                                         E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik T. 030-415.222                                E: bojanmiro@yahoo.com