VI/38 Noben služabnik ne more služiti dvema gospodarjema! Lk 16,1-13

VI/38                                                                                                                          18. 9. 2016

»V srcu,

ki ga je osvojilo

bogastvo,

ni več prostora

za vero«

Papež Frančišek

Noben služabnik ne more služiti dvema gospodarjema! Lk 16,1-13

Nessun servitore può servire a due padroni! Lc 16,1-13

SEJALCI

UPANJA

Za nami je Svetovni dan mladih, eden največjih duhovnih dogodkov  v Cerkvi, ki se vršijo vsaka tri leta. Letos so to bili dnevi koncem julija v Krakovu na Poljskem, ko jih je od 27. do 31. julija obiskal tudi papež Frančišek.
»Blagor usmiljenim, zakaj ti bodo usmiljenje dosegli« (Mt 5,7). Papež je mlade spodbudil za življenje iz vere v Jezusa.  »Morda vas bodo imeli za sanjače, ker verjamete v novo človeštvo… Ne izgubite poguma:  s  svojim  nasmehom  in  s svojimi odprtimi rokami pridigate o upanju in ste blagoslov za edino človeško družino, ki jo tukaj tako dobro predstavljate!«
V jubilejnem letu usmiljenja se je v Krakovu zbralo več kot dva milijo-na mladih z vseh šestih celin, 180 držav, skoraj vseh narodov in jezi-kov, med njimi tudi 650 iz Sloveni-je.  Papež Frančišek je mlade po-
vabil, naj bodo sejalci upanja, naj sejejo semena upanja za novo prihodnost solidarnosti, bratstva in sodelovanja, ki bo premagalo sovraštvo in pregrade.
Od Jezusa naj se učijo služiti drugim ljudem. Preko molitve naj se učijo biti blizu tako drugim, ki so daleč od nas, kot tudi tistim bratom in sestram, ki so blizu, poleg nas.
Papež jih je opozoril, naj bodo budni in svobodni in se borijo za svojo prihodnost. Kavč uspava in nas dela zmedene. Hoditi za Jezusom  pomeni  kavč  zamenjati  za par čevljev, »ki ti pomagajo hoditi po poteh, ki si  jih  nisi  nikoli predstavljal, po poteh, ki lahko odprejo nova obzorja, sposobna služiti z veseljem, tistim veseljem, ki se rodi iz Božje ljubezni… Današnji čas ne potrebuje mladih na kavču, temveč mlade s čevlji, oziroma še bolje, s podloženimi gojzarji.«

NE /DO 18

25. NEDELJA - KATEHETSKA XXV DOMENICA DELL'ANNO

sv. Ariadna, Riharda, Jožef Kupertin

+ Turk in Kavrečič

PO /LU 19

Teodor, Emilija

v dober namen

TO /MA 20

sv. Andrej Kim Tae-gon in korej mu

v zahvalo Materi Božji

SR /ME 21

sv. Matej evangelist in apostol

+ Ljubomir Sakara (1. obletn.)

ČE /GI 22

sv. Mavricij, Pavel in Avguštin

+ Ivanka in Marija

PE /VE 23

sv. Pij iz Pietralcine, Lin

+ Milka Jereb

SO /SA 24

bl. Anton Martin Slomšek

+ Gemma in Erminio Gasperini

NE /DO 25

26. NEDELJA - SLOMŠKOVA XXVI DOMENICA DELL'ANNO

sv. Sergij, Firmin

+ Jože in Anna Marušič

* ŠKOFOVA VIZITACIJA IN BIRMA V STRUNJANU. Oktober bo pomemben za nas. Šest mladih kristjanov bo z zakramentom svete birme potrjeno za življenje v veri. Ob tej priliki imamo letos tudi »škofovo vizitacijo«, ki je navadno vsake štiri leta. Ob tej priložnosti škof pregleda vse delo v župniji. Spored je nasledanji:

- DOGOVORJENO SREČANJE S STARŠI: ponedeljek, 19. 9. ob 19.30 (po maši).

- ZAČETEK BIRMANSKE DEVETDNEVNICE: petek, 30. 9. ob 19.00.

- ŠKOFOVA VIZITACIJA: petek, 30. 9. ob 16. uri.

- SREČANJE družin birmancev in botrov s škofom birmovalcem: 30. 9. ob 18.00.

- ŠKOFOVA MAŠA z družinami birmancev in župnijskim občestvom: 30. 9. ob 19.00.

- ŠKOFOVO SREČANJE z ŽPS, ŽGS, ŽK, Vrtnico: petek, 30. 9. po večerni maši.

VEROUČNI URNIK ZA 2016/17

1. razr. ponedeljek ob 17.00

6. razr. torek ob 15.30

2. razr. petek ob 17.00

7. razr. ponedeljek ob 16.15

3. razr. ponedeljek ob 16.15

8. razr. ponedeljek ob 16.15

4. razr. ponedeljek ob 15.30

9. razr. sreda ob 16.15

5. razr. ponedeljek ob 15.30

MLADI petek ob 19.00 /20.00

»Spričo nasilne moči orožja – slabotna moč molitve. Spričo strani nasilja – stran miru.«

Od 18. do 20. septembra se bo ob papežu Frančišku v Asiziju zbralo 470 voditeljev iz vrst judov, muslimanov,

anglikancev,šintoistov, budistov v molitvi za mir. Izbrali so si geslo: »Žeja po miru. Religije in kulture v dialo-gu«. Molitev bo za žrtve vojn in nasilja. Vseh bo veliko, pred-vsem mladih iz vrst beguncev in prebežnikov. Pri-družilo se jim bo tudi šest Nobelovih nagrajencev za mir.

15. 9. 2016 La Chiesa è chiamata a cammi-nare con Gesù sulle strade del mondo, per incontrare l’umanità di oggi. +++ Cerkev je povabljena, naj skupaj z Jezusom hodi po poteh sveta, da bi se srečala s člove-štvom danes.

14. 9. 2016 Il perdono della Chiesa non può che avere la stessa estensione di quello di Gesù sulla Croce, e di Maria unita a Lui. +++ Opuščanje Cerkve ne more imeti drugačne širine, kot jo ima Jezus na križu in Marija, ki je pridružena Njemu.

13. 9. 2016 Chiediamo una fede che ci permetta di fidarsi di Dio in qualsiasi circostan-za della vita. +++ Prosimo za takšno vero, ki nam bo pomagala zaupati v Boga v kateri koli okoliščini življenja.

11. 9. 2016 La Parola di Dio può far rivivere un cuore inaridito. +++ Božja beseda zmore oživiti izsušeno srce.

9. 9. 2016 Il Signore si fa presente ogni giorno, bussa alla porta del nostro cuore. +++ Gospod je vsak dan tu in trka na vrata našega srca.

PDF RAZLIČICA

Župnija Strunjan                                                                                                      Strunjan 141, 6230 Portorož, T.

05-678.20.05                                                                                                             E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                                                     E: bojanmiro@yahoo.com