VI/37 Oče, grešil sem zoper tebe! Lk 15,1-32

VI/37                                                                                            11. 9. 2016

Oče, grešil sem zoper tebe! Lk 15,1-32

Padre, ho peccato contro di te! Lc 15,1-32

Frančišek

Bonifacio

mučenec

za vero

Pred sedemdesetimi leti, natanko na današnji dan je 'izginil' mlad duhovnik, župnik v Krasici, Frančišek Bonifacio. Rodil se je v Piranu in je zato pripadal isti, edini takratni župniji, ki je zajela tudi Sečovlje, sv. Lucijo, Portorož in Strunjan. Gotovo je še kot otrok skupaj z družino prihajal k Materi Mariji v Strunjan in se ji z otroškim srcem zaupal. Zato ga po pravici lahko imamo za našega župljana, se mu priporočamo in ga častimo.

Kaj je pripeljalo do grozodejstva, zaradi katerega je nedolžni 34 letni duhovnik moral preliti svojo kri? Takratni Titov režim, ki si je s krvavo revolucijo polaščal in utrjeval oblast, je neusmiljeno moril vse, ki jih je razglašal za sovražnike. Brez sodnih procesov so po Sloveniji in Jugoslaviji pobili na stotine in tisoče ljudi, tudi žena in otrok. Frančiška Bonifacija so umorili iz sovraštva do vere, zato ga je Benedikt XVI. razglasil za blaženega.

Tisti, ki so se ga spominjali, so znali povedati, da je bil izreden duhovnik, vedno na voljo ljudem, izven ideoloških sporov in daleč od bratomornih spletk. Vneto je služil človeku, ne glede na njegovo pripadnost. Znal se je postaviti v bran vere in tistih, ki so bili zaupani njegovi skrbi. S posebno vnemo se je posvetil mladim in jim v časih hudih preizkušenj bil zvest vodnik in pastir, ki ljubi vse, celo sovražnike in tiste, ki so ga preganjali.

Prvi in edini kodeks njegovega življenja mu je bila Kristusova ljubezen, da je imel srce z razsežnostjo evangelija. V tem je bil smisel njegovega življenja. V tem letu, sedemdesetem njegove mučeniške smrti, se mu posebej priporočimo in ga prosimo za zdravo rast naših otrok in mladih. Naj nam bo priprošnjik, da naša Istra ostane kraj vere, pravičnosti in miru.

NE /DO 11

24. NEDELJA MED LETOM XXIV DOMENICA DELL'ANNO

bl. Francesco Bonifacio, mučen

+ Jože in Katica Kozlovič

PO /LU 12

Marijino ime, Tacijan

v čast MB v dober namen

TO /MA 13

sv. Janez Zlatousti, Notburga

+ družina Jelčič

SR /ME 14

Povišanje sv. Križa

v čast MB za zdravje

ČE /GI 15

Žalostna Mati Božja

+ Franco Alessio

PE /VE 16

sv. Kornelij, Ljudmila (Milka)

+ družine Miklavčič,Štajduhar, Tuljak in Jugovac

SO /SA 17

sv. Robert Bellarmino, Hildegarda

+ Ana, Matija, Celestin Grbec

NE /DO 18

25. NEDELJA - KATEHETSKA XXV DOMENICA DELL'ANNO

sv. Ariadna, Riharda, Jožef Kupertin

+ Turk in Kavrečič

* KATEHETSKA NEDELJA. Z družinami naših učencev danes prosimo Očeta za dar Svetega Duha. Naj nas vse leto vodi v prizadevanjih, da bi zvesto sledili Jezusu. Zavetnik tega leta bo naš rojak duhovnik–mučenec Frančišek Bonifacio.

* NOVO VEROUČNO LETO se je že začelo Spodbudimo zamudnike in jih povabimo, da se pogumno vključijo v prizadevanja vseh.

* KRSTNO SLAVJE. Danes pri maši ob 10.00 prejme sveti krst TIMOTEJ. Skupaj z domačimi se tega veseli vsa naša krščanska skupnost, zbrana v molitvi za vse otroke in njihove družine.

* BLAŽENI FRANČIŠEK BONIFACIO. Ob 70 letnici mučeniške smrti blaženega Frančiška Bonifacio (umorjen 11. 9. 1946) bo jutri slavje v Piranu: 19.00 v krstilnici blagoslov spominske plošče in sveta maša - koprski škof Jurij Bizjak; nato v stolnici orgelski koncert – Giuseppe Zudini.

* NOVOMAŠNIK V STRUNJANU. Na praznik Marijinega rojstva nas je obiskal letošnji novomašnik Dr. Janez Jurij Arnež. Njemu, ki je v letih študija prihajal k nam, smo v naši cerkvi zapeli »Novomašnik bod' pozdravljen!« Tudi tistim, ki niso mogli priti k slavju, je pustil spominsko podobico.

* STIČNA MLADIH. V soboto, 17. 9. bo vseslovensko srečanje mladih v Stični. Vabljeni!

VEROUČNI URNIK ZA 2016/17

1. razr. ponedeljek ob 17.00

6. razr. torek ob 15.30

2. razr. petek ob 17.00

7. razr. ponedeljek ob 16.15

3. razr. ponedeljek ob 16.15

8. razr. ponedeljek ob 16.15

4. razr. ponedeljek ob 15.30

9. razr. sreda ob 16.15

5. razr. ponedeljek ob 15.30

MLADI petek ob 19.00 /20.00

6. 9. 2016 Che grande regalo ci ha fatto il Signore insegnandoci a perdonare per farci sperimentare la misericordia del Padre! +++ Kakšen velik dar nam je podaril Gospod, ko nas je naučil odpuščati, da bi izkusli Božje usmiljenje.

5. 9. 2016 Portiamo nel cuore il sorriso di Madre Teresa e doniamolo a quanti incontriamo nel nostro cammino. +++ Nesimo v srcu smehljaj Matere Terezije in ga podarimo vsakemu, ki ga srečamo.

Molitev v čast blaženemu

Frančišku Bonifacio

Hvala, dobri Bog, da si svoji Cerkvi podaril duhovnika Frančiška Bonifacio,

apostola z evangeljskim srcem

in mučenca za vero.

Prosimo te,

podari Cerkvi svetih duhovnikov,

ki bodo kakor Frančišek Bonifacio

goreli za tvojo slavo in bodo polni ljubezni do ljudi.

Prosimo te, dobri Bog,

naj njegovo grozotno mučništvo

obrodi sadove sprave

in naj naša Istra prinaša vsem

luč vere, pravičnosti in miru.

PDF RAZLIČICA

Župnija Strunjan,                                                                Strunjan 141, 6230 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                    E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                        E: bojanmiro@yahoo.com