VI/35 Nekoč ji je Jezus spregovoril: »Pošiljam te v temačno bedo revežev. Pojdi tja in bodi moja luč.«

VI/35                                                                                                                                              28. 8. 2016

Un bel giorno Gesù le disse: »Ti mando nel misero buio dei poveri. Vai e sii per loro la mia luce.«

»Bodi

moja

luč«

V LETU USMILJENJA VZORNICA IN PRIPROŠNJICA

V nedeljo, 4. septembra bo papež Frančišek razglasil Mater Terezijo za svetnico.

Papež Frančišek je v Krakovu povabil: »Vsi skupaj prosimo Gospoda, da bi nas poslal v pustolovščino usmiljenja, v pustolovščino gradnje mostov in podiranja zidov, ograj ali mrež; v pustolovščino pomoči ubogemu, ki se počuti sam in zapuščen, tistemu, ki ne najde več smisla svojega življenja, tistemu, ki Gospoda ne pozna.« In je nadaljeval: »Tukaj smo, Gospod! Pošlji nas, da bi delili tvojo usmiljeno ljubezen!«

Rojena 27. 8. 1910 v Skopju, alban-skega porekla

1929 gre kot redovnica v Indijo

7. 10. 1950 ustanovi red »misijo-nark ljubezni«

10. 12. 1979 prejme Nobelovo nagrado za mir

30. 6. 1980 obišče Ljubljano

Julija 1982 v Bonnu obsodi splav kot 'največji uničevalec miru'

Umrla 5. 9. 1997 v Kalkuti

Janez Pavel II. jo 19. 10. 2003 raz-glasi za blaženo

Goduje 5. septembra

NE /DO 28

22. NEDELJA MED LETOM XXII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Avguštin, Pelagij

+ Salvatore Barbo

PO /LU 29

Mučeništvo Janeza Krstnika, Sabina

+ Giuseppina Decolle

TO /MA 30

sv. Feliks (Srečko), Alfred

za zdravje in trdno vero v družini

SR /ME 31

sv. Rajmund, Nikodem, Pavlin

+ Norma Okretič (30.dan)

ČE /GI 1

sv. Egidij, Nivard

v čast MB zadravja (pred operacijo)

PE /VE 2

sv. Marjeta, Antonin

ČEČŠENJE NAJSVETEJŠEGA /SPOVED

+ Janz Hegeduš (40. dan)

SO /SA 3

sv. Gregor Veliki, Bazilisa

za Marijino varstvo in Božji bla-goslov v družini

NE /DO 4

23. NEDELJA MED LETOM XXIII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Mojzes prerok, Rozalija

za domovino

* DEVET DNI Z MATERJO TEREZIJO. V nedeljo, 4. septembra bo papež Frančišek razglasil Mater Terezijo - Agnes Gonxha Bojaxiu za svetnico. Devet dni pred tem dogodkom želimo preživeti z njo v posebni devetdnevnici. Prosimo jo, da bi njeni veliki ideali postali tudi naši. Posebej nas nagovarja njena ljubezen do človeka vse od začetka, od njegovega spočetja.

* NOVO VEROUČNO LETO. Z novim šolskim letom se začenja tudi veroučno leto. Srečanje s starši bo v petek 2. septembra po večerni maši (ki je ob 20.uri). Za starše birmancev je srečanje v ponedeljek, 5. septembra po maši, ki je ob 19. uri Skupaj z njimi si želimo ponoviti besede papeža Frančiška, da »Bog ni kakor smetana na torto« in da »ne potrebujemo Boga kot spray«, ki le za hip odišavi zrak. Vabljeni!

* REDNI VEROUK se začne 5. septembra po objavljenem urniku.

* ROMANJE NA SVETO GORO na dan molitve za poklice bo v soboto, 10. septembra. Sprejemamo prijave za avtobus (cena 10 €).

VEROUČNI URNIK ZA 2016/17

1. razr. ponedeljek ob 17.00

6. razr. torek ob 15.30

2. razr. ponedeljek ob 14.45

7. razr. ponedeljek ob 16.15

3. razr. ponedeljek ob 16.15

8. razr. ponedeljek ob 16.15

4. razr. ponedeljek ob 15.30

9. razr. sreda ob 16.15

5. razr. ponedeljek ob 15.30

MLADI petek ob 19.00 /20.00

24.8.2016 Esprimo il mio grande dolore e la mia vicinanza a tutte le persone presenti nei luoghi toccati dal terremoto. +++ Izražam svojo veliko bol in svojo bližino vsem ljudem, ki se nahajajo v krajih potresa.

23.8.2016 Il traffico di esseri umani, di organi, il lavoro forzato, la prostituzione sono schiavitù moderne e crimini contro l’umanità. +++ Trgovina s človeškimi bitji, z organi, s prisilnim delom, prostitucijo vse to je sodobno suženjstvo in zločini proti človeštvu.

21.8.2016 La misericordia non è “buonismo”, né mero sentimentalismo. Qui c’è la verifica dell’autenticità del nostro essere discepoli di Gesù. +++ Usmiljenje ni stvar dobričin niti ni8 ne zgolj čustvenost. Tu se krije pristnost našega biti Jezusovi učenci.

O Bog,

poklical si sveto Mater Terezijo,

da je z izredno ljubeznijo do ubogih

odgovorila na ljubezen

tvojega Sina.

Daj nam, te prosimo,

da bomo na njeno priprošnjo

služili Kristusu v trpečih bratih in sestrah.

PDF RAZLIČICA

Župnija Strunjan,                                                                                                       Strunjan 141, 6230 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                                                          E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                                                       E: bojanmiro@yahoo.com