VI/34 »Prizadevajte si, da vstopite skozi ozka vrata, kajti veliko jih bo želelo vstopiti, pa ne bodo mogli.« (Lk 13, 22-30)

VI/34                                                                                                                   21. 8. 2016

»Prizadevajte si,

da vstopite

skozi ozka vrata,

kajti veliko jih bo

želelo vstopiti,

pa ne bodo mogli.«

(Lk 13, 22-30)

«Sforzatevi di entrare per la porta stretta, perché molti cercheranno di entrare, ma non ci riusciranno» (Lc 13, 22-30)

Pobožnost

brezmadežnemu

Srcu Marijinemu

Fatimski pastirčki Lucija, Frančišek in Jacinta

Ko se je Marija prikazala 13. junija 1917, je med drugim rekla Luciji: “Jezus želi, da me po tebi ljudje spoznajo in vzljubijo. V svetu hoče zbuditi pobožnosat do mojega brezmadežnega Srca.” Nato je trem otrokom pokazala svoje srce kronano s trnjem: Mamino brezmadežno srce trpi zaradi grehov otrok in zaradi njihovega večnega pogubljenja!

Lucija še pripoveduje: “10. dicembra 1925 se mi je v sobi prikazala presveta Devica in ob njej Otrok. Marija mu je položila roko na ramo in v drugi roki je držala srce okronano s trnjem. V tistem je Otrok rekel: “Imej sočutje do Srca svoje presvete Matere, ki ga ovija trnje, s katerim ga nehvaležni ljudje neprenehoma zbadajo, a se pri tem ni nikogar, ki bi z zadostilnimi dejanji te trne izdiral.” Devica je še dodala: “Hči moja, tolaži me vsaj ti in povej vsem naslednje:

Vsem, ki bodo pet prvih sobot v mesecu zaporedoma pristopili k spovedi, prejeli sveto obhajilo, molili rožni venec in petnajst minut ostali v moji bližini ter premišljevali skrivnosti rožnega venca z namenom, da zadostijo za grehe mnogih, obljubim, da jim bom ob smrtni uri stala ob strani z vsemi milostmi, ki so potrebne za rešenje.”

NE /DO 21

21. NEDELJA MED LETOM XXI DOMENICA DELL'ANNO

sv. Pij X. Sidonij (Zdenko)

+ Marino in Antonija Bratkovič

22. NEDELJA MED LETOM XXII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Avguštin, Pelagij

+ Salvatore Barbo

* HVALA MARIJI, HVALA VSEM VAM! Ob letošnjem praznovanju Marijinega prikazanja, ki sovpada z največjim Marijinim praznikom vnebovzetja, smo doživljali prečudovite trenutke: srečanje s škofom Jurijem in drugimi duhovniki ob oltarju in ob strunjanskem križu. Potem še s p. Janezom Mihelčičem, ki je prišel iz Kirgizije, s p. Mijom Kekićem in dr. Jožkom Pircem. V sredo smo se zvrstili okrog Romarice iz Fatime in ji zaupali župnijo, družine, domovino, svet in se zavezali, da bomo več molili, darovali žrtve in pokoro ter se za pet prvih sobot udeležili spovedi in obhajila.

* VSEM, KI STE PRIPRAVLJALI PRAZNOVANJA in skrbeli za njih potek, iz srca hvala! Ta dela so jasen pokazatelj, da župnijo čutimo kot svojo, predvsem pa s tem odkrito pričujemo svojo ljubezen do Marije. Ona zna povrniti s srcem Mame.

* ROMANJE NA SVETO GORO na dan molitve za poklica bo v soboto, 10. septembra. Sprejemamo prijave za avtobus (cena 10 €).

VEROUČNI URNIK ZA 2016/17

1. razr. ponedeljek ob 17.00

6. razr. torek ob 15.30

2. razr. ponedeljek ob 14.45

7. razr. ponedeljek ob 16.15

3. razr. ponedeljek ob 16.15

8. razr. ponedeljek ob 16.15

4. razr. ponedeljek ob 15.30

9. razr. sreda ob 16.15

5. razr. ponedeljek ob 15.30

MLADI petek ob 19.00 /20.00

19.8.2016 Dove c’è amore, lì c’è anche comprensione e perdono. +++ Kjer je ljubezen, tam je tudi razumevanje in odpuščanje.

18.8.2016 Non abbandoniamo mai la preghiera, anche quando ci sembra inutile pregare. +++ Ne zapustimo nikoli molitve, tudi tak-rat, ko se nam zdi, da je nekoristno moliti.

17.8.2016 Nella croce possiamo toccare la misericordia di Dio e lasciarci toccare dalla sua stessa misericordia! +++ V križu se lahko dotaknemo Božjega usmilje-nja in dovolimo, da se nas dotakne prav njegovo usmiljenje!

15.8.2016 Vi affido alla materna premura della nostra Madre, che vive nella gloria di Dio e sempre accompagna il nostro cammino. +++ Zaupam vas materinski skrbi naše Matere, ki živi v Božji slavi in vedno spremlja našo pot.

14.8.2016 Chiediamo a Maria, nostra Madre, di aiutarci a pregare con cuore umile. +++ Prosimo našo Mater Marijo, naj nam pomaga moliti s ponižnim srcem.

13.8.2016 Che la gente veda nella nostra vita il Vangelo: un amore generoso e fede-le a Cristo e ai fratelli. +++ Naj v našem življenju ljudje vidijo evangelij: veliko-dušno in zvesto ljubezen do Boga in do bratov.

Presveto Srce Jezusovo,

po Brezmadežnem Srcu Marijinem

ti darujem svoje misli,

besede in dejanja današnjega dne.

Naj bo po priprošnji Matere Marije

vse moje življenje skladno

s tvojim evangelijem

in prežeto z vero,

upanjem in ljubeznijo.

Tako boš

po svojem križu in vstajenu

zame pot, resnica in življenje. Amen.

Molitev za obnavljanje posvetitve

Župnija Strunjan,                                                                                                            Strunjan 141, 6230 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                                                                E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                                                             E: bojanmiro@yahoo.com