VI/31 »Neumnež! … Tako je s človekom, ki si nabira zaklade, ni pa bogat pred Bogom.« (Lk 12,13-21)

VI/31 31. 7. 2016

»Neumnež! … Tako je s človekom, ki si nabira zaklade, ni pa bogat pred Bogom (Lk 12,13-21)

»Stolto!…Così è

di chi accumula

tesori per sé

e non si arricchisce presso Dio«.

(Lc 12,13-21)

Video sporočilo papeža Frančiška pred prihodom na Poljsko

Od srede je papež Frančišek na Poljskem, da bi se srečal »z dragim poljskim narodom«. Pred prihodom je vsem, posebej mladim poslal video sporočilo in jih takole nagovori:

Dragi mladi z vseh delov Evrope, Afrike, Amerike, Azije in Oceanije! Blagoslavljam tudi vaše države, vaše želje ter vaše korake proti Krakovu, da bodo romanje vere in bratstva. Gospod Jezus naj vam podeli milost, da boste v vas samih okušali tole besedo: »Blagor usmiljenim, kajti usmiljenje bodo dosegli« (Mt 5,7).

Veliko željo imam, srečati vas, da ponudimo svetu novo znamenje skla-dnosti, mozaik z različnimi obrazi, rasami, jeziki, ljudstvi in kulturami, a vsi združeni v Jezusovem imenu, ki je Obličje Usmiljenja.

In sedaj se obračam na vas, dragi sinovi in hčere poljskega naroda! Čutim, da je velik Gospodov dar to, da pridem med vas, saj ste ljudstvo, ki je šlo v zgodovini skozi številne preizkušnje, nekatere zelo težke, a je šlo naprej z močjo vere ter s podporo materinske roke Device Marije. Prepričan sem, da bo zame romanje v čenstohovsko svetišče potopitev v to preizkušeno vero in mi bo zelo dobro delo. Zahvaljujem se vam za molit-ve, s katerimi pripravljate moj obisk. Zahvaljujem se škofom, duhovni-kom, redovnikom in redovnicam, vernim laikom, posebno pa družinam, katerim prinašam postsinodalno apostolsko spodbudo Amoris laetitia – Radost ljubezni. Moralno in duhovno zdravje nekega naroda se vidi po njegovih družinah. Zaradi tega so bili sv. Janezu Pavlu II. tako zelo pri srcu zaročenci, mladoporočenci in družine. Pojdite naprej po tej poti!

Iz srca se vam zahvaljujem za vse, kar delate, ter za ljubezen, s katero to delate. Vse vas sedaj objemam in vas blagoslavljam.

Dragi bratje in sestre, ostanimo povezani v molitvi. Na svidenje na Poljskem!

NE /DO 31

18. NEDELJA MED LETOM XVIII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Ignacij Lojolski

PER I PARROCCHIANI / ZA ŽUPLJANE

v zahvalo za 40 let zakona in družine

PO /LU 1

sv. Alfonz, Peter Julijan Eymard

+ Milka in Mirko Ravbar

TO /MA 2

sv. Evzebij, Peter Julijan Eymard

+ Marija Žagar

SR /ME 3

sv. Konrad, Lidija

v čast sv. Družini za dobre odnose

ČE /GI 4

sv. Janez M. Vianey, Amata (Ljuba)

za našo domovino

PE /VE 5

Marija Snežna, Nona mati Gregorja Nazianškega

ČEČŠENJE NAJSVETEJŠEGA /SPOVED

v čast MB v zahvalo in za zdravje

SO /SA 6

Jezusova spremenitev na gori

+ Robert Hervatič (60. dan)

NE /DO 7

19. NEDELJA MED LETOM XIX DOMENICA DELL'ANNO

sv. Sikst, Kajetan

PER I PARROCCHIANI / ZA ŽUPLJANE

+ Miran in starši Koprivec

* SPOMIN MARIJINEGA PRIKAZANJA V STRUNJANU. 14. in 15. avgust je za Strunjan milostni dogodek, vezan na kraj že več kot pet stoletij. Nanj se bomo od 6. do 14. avgusta pripravili z devetdnevnico (vsak dan povezano z mašo), Letos, ob 25-letnici samostojnosti, jo namenjamo za dobro naše države. Podroben spored je na priloženem listu. Priložnost za spoved je vsak dan pol ure pred mašo in tudi drugače po želji in dogovoru.

* POMAGAM PRIPRAVITI PRAZNOVANJE. Na razne načine lahko sodelujemo. Največ dela bo v soboto, 13. avgusta, a že v sredo po maši ob 8. uri bo čiščenje cerkve in okolice. Za praznik bodo potrebni redarji in pridne roke za pogostitev vseh, ki bodo najbolj vključeni v izvedbo praznovanja (kontakt: Franco Giassi, tel 031-648 493). Vsem že naprej iskrena hvala. Naj nas pri sprejemanju romarjev in gostov vodi Marijin materinski način. V vsem bodimo ena duša in eno srce.

* FATIMSKA ROMARICA V STRUNJANU: 17. AVGUSTA. Za našo Slovenijo je čas izrednih milosti, ko po župnijah sprejemamo kip Romarice iz Fatime. V Strunjanu bo ta dogodek 17. avgusta od 8. do 18. ure. Spored je priložen. Naj ne gre mimo nas ta izredna priložnost, ki nam jo v tako zapletenem času za našo domovino in za svet nudijo Nebesa.

* SVETOVNI DAN MLADIH. Ves teden spremljamo mlade na Poljskem v »kampih usmiljenja«. Zadnji trije dnevi so v Krakovu s papežem Frančiškom, ki jim je že ob prvem srečanju zastavil vprašanje: »Hočeš polno življenje? Začni tako, da se daš ganiti! Sreča namreč vzklije v usmiljenju. Usmiljenje ima vedno mlad obraz.«

27. 7. 2016. Viviamo insieme la GMG di Cracovia! +++ Živimo skupaj SDM v Krakovu.

26. 7. 2016. Cari giovani, rimaniamo uniti nella preghiera perché questa GMG sia ricca di frutti spirituali. Ci vediamo domani! +++ Dragi mladi, ostanimo povezani v molitvi, da bo ta SDM bogat z duhovnimi sadovi. Jutri se vidimo!

25. 7. 2016. Cari giovani, offriamo al mondo un mosaico di tante razze, culture e popoli uniti nel nome di Gesù! +++ Dragi mladi, ponudimo svetu mozaik številnih ras, kultur, narodov, združenih v ezusovem imenu!

25. 7. 2016. Cari giovani, benedico i vostri passi verso Cracovia perché siano un pellegrinaggio di fede e fraternità. +++ Dragi mladi, blagoslavljam vaše korake , da bodo romanje vere in bratstva.

“Mladi, svet vas gleda in se hoče učiti od vas.”

Papež Frančišek

Župnija Strunjan,                                                                  Strunjan 141, 6230 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                       E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                            E: bojanmiro@yahoo.com