VI/30 Gospod, nauči nas moliti! Oče Naš

VI/30                                                                                                                24. 7. 2016

Gospod, nauči nas moliti!

Oče naš
Signore, insegnaci    a pregare! Padre nostro

SVETOVNI DAN MLADIH NA POLJSKEM

Smo že v polnem dogajanju. Trume mladih od vsepovsod. Iz Slovenije 545. Ta svetovni dan mladih bo podrl marsikateri zid in zgradil nove mostove, kar krvavo potrebujemo ne samo v Evropi, ampak povsod po svetu. Čez teden dni bomo v srcu tega dogodka, ki je toliko bolj pomemben, ker smo v jubilejnem letu usmiljenja. Vsi smo v pričakovanju srečanja s papežem Frančiškom, ki pride 27. in ostane do 31.

Mladi in še mladi po vsej Poljski. Ni lepšega kot to, da Poljaki z njimi delijo svoj največji zaklad – evangelij. Zgodovina poljskega naroda in cerkve na Poljskem je zgodovina upanja. Narod se je moral prebijati skozi mnoge preizkušnje in težave in prav skozi zadnjo, pred 25. leti, je odločilno pomagal prebresti sveti Janez Pavel II. Zato so to dragoceni dnevi za mlade, morda posebej za Slovence, ko se v stiku s tem narodom učijo, kako vera, usmiljenje, svetost niso zgolj pojmi, ki se jih naučimo, ampak so pota, po katerih vsak dan hodimo.

Po drugi strani je tudi res, da prihajajoči mladi s sabo nosijo enako željo. Prihajajo s svežino navdušenja za isti evangelij, ki je sam po sebi nalezljiv. In tega vsi potrebujemo.

Zavedamo se, da so mladi in družine tisti dve temeljni resničnosti, na katere bi moral računati vsak narod in na katerih gradi Cerkev. Ti dve prvini sta med seboj tesno povezani. Če se resno ne zavza-memo tako za eno kot za drugo, si ne moremo predstavljati priho-dnosti naroda in ne Cerkve.

Dan mladih 2016. V deželi Janeza Pavla II. čigar zamisel je ta dar mladim in svetu. Mladi od vsepovsod, ki skupaj preživijo nekaj dni, si izmenjajo izkušnje in ugotavljajo, kako smo si blizu po zaslugi Kristusa, ki nas hoče videti zedinjene.

Zato je prav, da z ljubeznijo spremljamo njihovo pot in njihovo rast in smo jim blizu, ko delajo prve in pomembne korake na poti v zrelost.

NE /DO 24

17. NEDELJA MED LETOM XVII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Krištof – Krištofova nedelja

+ Ana in Alojz Hočevar

PO /LU 25

sv. Jakob Starejši, Teja

v zahvalo za ljubezen v družini in zakonu

TO /MA 26

sv. Joahim in Ana, starši Dev Marije

+ Venčeslav Resnik

SR /ME 27

sv. Gorazd, Klement in drugi učenci Cirila in Metoda

v zahvalo za zdravje v družini

ČE /GI 28

sv. Viktor (Zmago), Samson

+ Zvonimir Čeh in Teodor Turk

PE /VE 29

sv. Marta, Lazarjeva sestra, Beatrika (Blaženka)

ČEČŠENJE NAJSVETEJŠEGA /SPOVED

+ Franko Jakus (30. dan)

SO /SA 30

sv. Peter Krizolog, Rufin

v zahvalo ob obletnici poroke

NE /DO 31

18. NEDELJA MED LETOM XVIII DOMENICA DELL'ANNO

sv. Ignacij Lojolski

PER I PARROCCHIANI / ZA ŽUPLJANE

v zahvalo za 40 let zakona in družine

* »SREČNO POT VAM MIVA ŽELI – NAJ BOG BLAGOSLAVLJA VSE VAŠE POTI« Na Krištofovo nedeljo po maši imamo blagoslov vozil. Misijonska organizacija Miva od 1949 (pri nas le dobrih 30 let) skrbi za misijonska vozila, ki omogočajo misijonarjem dostop do oddaljenih vasi, medicinsko oskrbo, služijo kakor šolska vozila in še kaj. Tudi ob letošnjem blagoslovu vabimo: darujmo 1 cent za vsak srečno prevoženi km. Bog povrni! Vsakdo lahko vzame spominsko podobico z molitvijo in nalepko za v avto.

* SVETOVNI DAN MLADIH V KRAKOVU. Spremljamo mlade po poteh Poljske. Od 20. do 25. se v »kampu usmiljenja« shajajo po vseh škofijah in se pripravljajo za Krakov, kjer bo 30. nočno bdenje s papežem Frančiškom in 31. zaključna maša.

* PRIPRAVE NA SPOMIN MARIJINEGA PRIKAZANJA. 14. in 15. avgust je za Strunjan dogodek, ki je na ta kraj vezan več kot pet stoletij. Da bi se nanj lepo pripravili, vabimo k sodelovanju. Največ dela bo v soboto, 13. avgusta, a že v sredo pred tem bo čiščenje cerkve in okolice. Potrebni bodo redarji in pridne roke za pogostitev vseh, ki bodo najbolj vključeni v izvedbo praznovanja. Vsem iskrena hvala. Naj nas pri sprejemanju romarjev in gostov vodi Marijin način. V vsem bodimo ena duša in eno srce.

* FATIMSKA ROMARICA V STRUNJANU: 17. AVGUSTA. Za našo Slovenijo je čas izrednih milosti, ko po župnijah sprejemajo kip Romarice iz Fatime. Za nas bo ta dogodek 17. avgusta od 8. do 18. ure. Spored bomo še napravili. Za sedaj vemo, da

bo sprejemu pred cerkvijo sledila ura molitve in sveta maša; nato čas za tiho moli- tev: ob 11. uri sveta maša v italijanskem jeziku skupaj z romarji iz Trsta (Škedenj-ska župnija). Nato bo čas tihe molitve in še ura molitve za našo domovino ter ob 17.30 sveta maša in slovo.

17. 7. 2016. Ricordiamo gli anziani e i malati che in estate restano spesso più soli e possono trovarsi in difficol-tà. +++ Spomnimo se starih in bolnih, ki poleti pogosto ostajajo bolj sami in se utegnejo znajti v težavah.

15. 7. 2016. Prego per le vittime dell’attentato a Nizza ed i loro fami-gliari. Chiedo a Dio di convertire il cuore dei violenti accecati dall’o-dio. +++ Molim za žrtve atentata v Nici in za njihove domače. Prosim Boga, naj spreobrne srca nasilnih, ki jih je zaslepilo sovraštvo.

Svetovni dan mladih 2016
z vami na poteh usmiljenja!

Župnija Strunjan,                                                                                          Strunjan 141, 6230 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                                              E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik 030-415.222                                                           E: bojanmiro@yahoo.com