Ali ni to tesar, sin Marije?

»Ali ni to tesar, sin Marije?«

»Non e costui il falegname, il figlio di Maria?«

Mr/Mc 6,1-6

VI/28                                                                                                                                                               10. 7. 2016

Gen fest – festival novih generacij

Manila (Filipine), 6. – 8. julija 2018

od "mene" k "nam"

6.000 mladih iz 100 različnih narodov se je zbralo v Manili k razmišljanju in iskanju potov prek meja, osebnih, družbenih, političnih, in kako jih razreševati.

Obramba meja, prisilni izgoni, dogovori med državami, da bi ohranili narodno in gospodarsko identiteto, vse samo da se zavarujemo. Kaj je za vsem, kar se dogaja te zadnje dni?

»Pogosto je strah mati sleherne pregrade in načinov zavarovanja« – razlaga Marija Voce, predsednica Fokolarov, mladim, zbranim v Manili. – »A zdi se, da za mlade to ni dokončna rešitev. Oni namreč verujejo, da meje predstavljajo obzorja, nova izhodišča, različnosti, ki nas bogatijo.«

Prav zaradi tega so mladi iz Gibanja Fokolarov za svoj svetovni kongres v Manili izbrali pomembo temo o mejah, kot pravi naslov v angleščini “Beyond all borders” (onstran vseh meja). S tem vabijo tudi nas, naj pogumno spremenimo poglede, s katerimi gledamo na narode, kulture in ekonomije. Pravijo, da je v teh naših časih potrebna temeljita sprememba na področju partikularizmov in družbenih zaprtosti.

Odločitev mladih: živeti za bolj bratski in bolj zedinjen svet.

NE /DO

14. NEDELJA MED LETOM

XIV DOMENICA DELL'ANNO

+ Giuseppe Giassi (24˚ anniversario)

PO /LU

sv. Avguštin Rong, Hadrijan III.

+ Igor Rejc

TO /MA   10

sv. Amalija, Veronika

+ Samo Mehle

SR /ME   11

sv. Bemedikt, Olga Kijevska

za žive družine Skok

ČE /GI    12

sv. Mohor in Fortunat

+ Stojan Glažar in za zdravje

PE /VE

sv. Henrik, Joel

+ Tomaž Klinar

SO /SA   14

sv. Kamil de Lelis, Božidar

v zahvalo Materi Božji za 60 let

NE /DO

15. NEDELJA MED LETOM

XV DOMENICA DELL'ANNO

+ Aldo Vižintin

* MSGR. FRANC BOLE BISEROMAŠNIK. Ustanovitelj in dolgoletni urednik revije Ognjišče ter ustanovitelj radia Ognjišče danes, 8. julija praznuje biserno mašo (60 let mašnik) ob 10. uri v koprski stolnici. Na uredništvu Ognjišča so za to priložnost pripravili strip 'Indijanček v reviji Ognjišče'. Prinaša nam nekaj izbranih med stotimi, ki so natisnjeni v knjigi (4,90) . – Hvaležni za delo, ki ga je naš oče Franc napravil za slovenski narod, se pridružujemo veselju vse Cerkve, posebej na Slovenskem in mu kličemo: Hvala, oče Franc! Bog te živi in nam ohrani!

* NAŠE POČITNICE. Od preveselega vzklika: »Živele počitnice!« smo že neustavljivo zaorali v ta izredni čas, ki je podarjen šolarjem in na nek način vsem nam. Zato smo jih vsi veseli. Naj nas nikakor ne oddaljijo od Boga, ampak naj postanejo priložnost, da se še bolj povežemo z Njim!

* KRIŠTOFOVO NEDELJO bomo letos obhajali 22. julija. Za blagoslov vozil parkiramo ob cerkvi. Ker smo zaradi prenovitvenih del romarskega doma Morska Zvezda letos bolj omejeni na prostor, bodimo pri parkiranju bolj uvidevni.

* NAŠI NOVOMAŠNIKI. Na praznik sv. Petra in Pavla so v koprski stolnici prejeli mašniško posvečenje  Andrej  Penko  (nova maša Veliko Ubeljsko, 8. 7. ob 10.00),,  Gašper  Naglost  (nova maša Log pri Vipavi, 15. 7. ob 10.00) ter Blaž  Kernel  (nova maša Slavina, 1. 7. ob 15.00). Spremljajmo jih z molitvijo in prosimo še za nove poklice.

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovil PRIMOŽ BOROVNIK (1977) iz Parecaga. Na Strunjan ga veže prizadevnost za našo spletno stran. Pogrebna maša bo v sredo ob 9.00 v Piranu (sv. Peter), maša ob 30. dnevu pogreba pa 11. avgusta ob 20.00 v Strunjanu. Rajnega brata in njegovih se spomnimo v molitvi.

Jezus je Gospod in pred njim je telesna smrt kot spanec, zato ni vzroka za obup. /…/ Bati se moramo smrti srca. Vendar pa tudi greh ni za Jezusa zadnja beseda, saj je prinesel brezmejno Očetovo usmiljenje.                                 Papež Frančišek: opoldanska molitev 1. julija 2018.

►   5.7.2018   Sappiamo fare silenzio nel cuore per ascoltare la voce di Dio?

+++   Ali znajmo vzpostaviti tišino v srcu, da bi poslušali Boga?

►   3.7.2018  Le grazie di Dio si ricevono per condividerle con gli altri.

+++   Božje milosti prejemamo, da bi ji delili z drugimi.

►   1.7.2018  Chiedo a tutti di accompagnare con la preghiera il pellegrinaggio che compiremo sabato prossimo a Bari per invocare pace sul martoriato Medio Oriente.

+++    Vse prosim, da z molitvijo spremljate romanje v soboto, ko grem v  v Bari prosit za mir na Bližnjem Vzhodu.

30.6.2018   Rimanendo saldi in Dio, che ci ama e ci sostiene, è possibile sostenere tutte le contrarietà e le vicissitudini della vita.

+++   Če ostanemo trdno v Bogu, ki nas ljubi in podpira, bomo zmogli prenašati tegobe in nezgode življenja.

29. 6. 2018   Ogni povertà materiale e spirituale, ogni discriminazione di fratelli e sorelle è sempre conseguenza del rifiuto di Dio e del suo amore.

+++   Vsako uboštvo materialno ali duhovno, vsako diskriminiranje bratov in sester je vedno posledica zavračanja Boga in njegove ljubezni.