VIII/14 Vstal je. Ni ga tukaj.Veselo veliko noč vsem!

VIII/14 - 1.4.2018

Vstal je. Ni ga tukaj.

È risorto, non è qui!

Mr/Mc 16,1-7

Veselo veliko noč vsem!

Buona Pasqua a tutti!

»Boste vi vpili? Prosim vas, odločite se, preden bodo začeli vpiti kamni.«

Tako je papež v nedeljo nagovoril mlade.

Vi, dragi mladi, veselje, ki ga Jezus vzbuja v vas, je za nekatere moteče, saj je z mladim, ki je vesel, težko manipulirati. Vendar obstaja možnost tretjega vzklika: »Nekaj farizejev iz množice mu je reklo: 'Učitelj, posvari svoje učence.' Torej posvariti mlade. Odgovoril je in rekel: 'Povem vam, če ti umolknejo, bodo kamni vpili'.

Utišati mlade je skušnjava, ki je vedno obstajala. Obstaja veliko načinov, na katere je mogoče utišati mlade in jih narediti za nevidne… jih mrtvičiti in uspavati, da ne bi delali hrupa, da si ne bi zastavljali vprašanj. Veliko je načinov, preko katerih se doseže, da se ne vmešavajo in da se njihove sanje zmanjšajo ter postanejo povprečna, bedna, žalostna sanjarjenja.

Na to cvetno nedeljo, na Svetovni dan mladih, nam bo dobro delo, če prisluhnemo Jezusovemu odgovoru farizejem vseh časov: »Če ti umolknejo, bodo kamni vpili« (Lk 19,39-40).

Dragi mladi, vi se morate odločiti za nedeljsko hozano, da ne bi padli v petkov »križaj ga«… In ne smete biti tiho. In od vas je odvisno, če ne boste ostali tiho. Če so drugi tiho, če smo mi, ostareli in odgovorni, večkrat pokvarjeni, tiho, če je svet tiho in izgublja veselje, vas vprašam: boste vi vpili? Prosim vas, prosim vas, odločite se preden bodo začeli vpiti kamni.

NE /DO    1

VELIKA NOČ

PASQUA

+ Frane Zelenko e famiglia

PO /LU     2

Velikonč pon, sv. Frančišek

+ Fedor Valentin

+ Zdravko Zigante

TO /MA    3

Velikončni torek, sv. Sikst

v čast MB za zdravje v družini

SR /ME    4

Velikonč sreda , sv. Izidor Sev.

+ Sosič in Ravbar

ČE /GI      5

Velikonč četrt, sv. Vincencij F.

+ Anica Vidovič in Jela Kuzman

PE /VE     6

Velikonč petek, sv. Viljem

po namenu

SO /SA    7

Velikonč sobota, sv. Herman

+ Renato e Maria Pasqua Krampf

NE /DO    8

BELA NEDELJA

DOMENICA IN ALBIS

PER I PARROCCHIANI/ ZA ŽUPLJANE

+ Giuseppe in Maria Orsič

* VELIKO NOČ, NAJVEČJI PRAZNIK KRŠČANSTVA praznujemo s sveto mašo ob 8. in 10. uri. Vstajenjsko veselje, ki ga nosimo v sebi, delimo z drugimi. Da bo ta velika noč za vse zares velika in sveta, povabimo k prazničnemu kosilu nekoga, ki bi sicer ostal sam.

* VELIKONOČNI PONEDELJEK je podaljšanje praznovanja. Bogoslužje imamo ob 10. in 19. uri. Bogoslužje tega tedna nosi vstajenjski pečat.

* SPOVED. Pri nas je vsak dan pol ure pred mašo priložnost za spoved; v koprski stolnici vsak dan od 8.30 do 9.30; v Piranu (minoritski samostan) ob 7.30.

* OBISK BOLNIKOV NA DOMU. Velikonočno slavje naj doseže vse, posebej bolne in starejše. Ljubeznivo jih spomnimo tudi na sveto obhajilo na domu.

Med štirinajstimi podobami, ki so se vrstile po mrzlih stenah v mraku in tišini ter se prijazno in odkritosrčno pogovarjale z menoj, kadar sem bil z njimi sam, je bila mojemu srcu najbližja četrta postaja, tista, kjer sreča Jezus svojo žalostno Mater. Tudi ona, Mati božja, je imela čisto otroški obraz. Ta ozki, beli obraz je pričal brez solz in brez besed: »Čigava bolečina je večja od moje?« IVAN CANKAR + 1918

Naša vera temelji na praznem grobu.

Če bi Kristus ne vstal, bi bila prazna naša vera.

► 28.3.2018.  Chi scappa dalla Croce scappa dalla Risurrezione.  +++   Kdor beži od križa, beži od vstajenja.

► 27.3.2018.  Gesù trasforma il nostro peccato in perdono, la nostra paura in fiducia: sulla Croce è nata e rinasce sempre la nostra speranza.  +++   Jezus spremeni naš greh v odpuščanje, naš strah v zaupanje: na križu se je rodilo in se vedno poraja naše upanje.

► 26.3.2018. O Cristo, insegnaci a non vergognarci mai della tua Croce!   +++   Kristus, nauči nas, da se nikoli ne sramujemo tvojega križa!

► 25.3.2018.   Per favore, combattiamo insieme contro il crimine dello sfruttamento che continua a causare indicibili sofferenze.   +++   Prosim vas, bojujmo se skupaj proti zločinu izkoriščanja, ki še naprej povzroča neizrekljivo trpljenje.

Župnija Strunjan                         Strunjan 141, 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                            E: zupnija.strunjan@rkc.si