VIII/12 »Če pšenično zrno umre, obrodi obilo sadu.«»Če pšenično zrno umre, obrodi obilo sadu.«

VIII/12 18.3.2018

»Če pšenično zrno umre, obrodi obilo sadu.«

«Se il chicco di grano muore produce molto frutto».

Jn/Gv 12,20-33

»Ker se bo krivičnost povečala, se bo ljubezen pri mnogih ohladila« (Mt 24,12)

iz Poslanice papeža Frančiška za postni čas 2018

5. Ogenj velike noči
Vabim, predvsem člane Cerkve, da z vso gorečnostjo, podprti z miloščino, postom in molitvijo, stopijo na pot postnega časa. Če se včasih zdi, da v mnogih srcih ugaša dejavna ljubezen, pa v Božjem srcu ni tako! On nam podarja vedno nove priložnosti za vedno nove začetke ljubezni.

Ugodna priložnost bo tudi letos pobuda »24 ur za Gospoda«, ki nas znotraj evharističnega češčenja vabi k obhajanju zakramenta sprave. Tej pobudi bomo sledili v petek, 23. marca od 7. do 19. ure (koprska stolnica) z besedami iz Psalma 130,4: »Pri tebi je odpuščanje«. V vsaki škofiji bo vsaj ena cerkev odprta nepretrgoma 24 ur z možnostjo češčenja Najsvetejšega in zakramentalne spovedi.

V velikonočni vigiliji bomo ponovno priče pomembnemu obredu prižiganja velikonočne sveče: luč, prižgana pri »novem ognju«, bo postopoma pregnala temo in razsvetlila občestvo, zbrano pri bogoslužju. »Svetloba slavno vstalega Kristusa naj prežene temine srca in duha«, da bomo lahko vsi podoživeli izkušnjo emavških učencev. Ko bomo poslušali Gospodovo besedo in se hranili z evharističnim kruhom, bomo dovolili svojemu srcu, da bo ponovno zagorelo v veri, upanju in dejavni ljubezni. Iz srca vas blagoslavljam ter molim za vas. Ne pozabite moliti zame.

NE /DO     18

5. POSTNA NEDELJA

QUINTA DOM. DI QUARESIMA

+ Jože in Katica Kozlovič

PO /LU      19

sv. Jožef

+ Ivan in Anton Klobas ter

+  Karolina in Ivan Kranjc

+  ALDO BERNETIČ (osmina)

TO /MA     20

sv. Klavdija, Urbicij

+  Stane Lovšin (7. obletnica)

SR /ME     21

sv. Nikolaj iz Flüe, Serapion

v zahvalo

ČE /GI       22

sv. Lea, Bazilij

+ Marjan in Marija Grižon

PE /VE      23

sv. Turibij, Rebeka

+ Milka Jereb

KRIŽEV POT

SO /SA     24

Oznanjenje Mariji

+ v čast in po namenu MB

NE /DO     25

6. POSTNA, CVETNA NEDELJA

SESTA DOM. DI QU. DELLE PALME

+ Antonia e Marino Bratkovič

* PRAZNIK SV. JOŽEFA obhajamo jutri s sv. mašo ob 10.00 in 18.00. Ta dan je praznik očetov, Oznanjenje Mariji pa je dan vse mam. Vsem očetom, vsem mamam: »HVALA! RADI VAS IMAMO! Za vas vsak dan molimo.«

* GOSPODOVO OZNANJENJE je letos zaradi cvetne nedelje že v soboto, 24. marca: sveta maša ob 10.00 in 18.00 uri.

* CVETNA NEDELJA odpira vrata velikemu tednu. S pomladnim zelenjem bomo v nedeljo na ploščadi pred cerkvijo pozdravili Jezusa in s tem potrdili, da mu hočemo pripadati in mu slediti. Blagoslovljeno vejico doma zataknemo za sveto znamenje in s tem povemo, čigavi smo. Pri maši s pasijonom sledimo Jezusovemu trpljenju.

* SPOVED za naše prvoobhajance bo v petek 23. marca. Ta dan bo od 17.15 dalje spovedoval p. Slavko iz Pirana. Uporabimo to priložnost za velikonočno spoved. Sicer je vsak dan prilika za spoved pol ure pred mašo. Starejšim in bolnim poskrbimo prejem zakramentov na domu. V koprski stolnici 23. marca od 7. do 19. ure.

* STARŠI otrok 4., 5. in 6. razreda imajo srečanje v sredo 21. marca ob 19.00.

* STARŠI BIRMANCEV imajo srečanje v sredo, 28. marca ob 19.00.

* POSTNI MISIJON na radiu Ognjišče od 18. do 24. marca. Vsakdanji nagovor bo ob 17.00, zvečer ob 20.00 pogovor z duhovnikom v živo, svetovalnica na temo zjutraj ob 8.00. Ta dragocena priložnost je namenjena vsem, posebej pa opozorimo starejše in bolne. Misijonske vsebine bodo dosegljive tudi na radio.ognjisce.si.

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovil ALDO BERNETIČ (1935), Dobrava 3. Maša zadušnica bo jutri ob 18.00. Rajnega brata in njegovih se spomnimo v molitvi.

Najin zakon

– Božja mojstrovina

18. – 25. marec TEDEN DRUŽINE

»Mož in žena, ki se ljubita! To je Božja mojstrovina!« Papež Frančišek

Teden družine nam pomaga odkrivati, zakaj je zakon zakrament. Zakonci in tudi drugi ste povabljeni, da priloženo zgibanko delite naprej in vsak dan v tem tednu naredite konkretne korake. Na ta način boste odkrili lepoto Božjega namena za zakon in dobili moč v preizkušnjah.

► 14.3.2018. Se incontriamo ogni giorno Gesù e i fratelli, il cuore non si rifugia nel passato o nel futuro, ma vive l’oggi di Dio in pace con tutti.   +++   Če vsak dan srečamo Jezusa in brate, se srce ne zateče v preteklost, marveč živi Božji danes v miru.

► 11.3.2018.   Cosa sarebbe di noi se Dio non ci desse sempre un’opportu-nità per ricominciare di nuovo?  +++  Kaj bi bilo z nami, ko bi nam Bog ne dajal vedno novo priložnost, da začenjamo znova.

► 10.3.2018.   Se dedichiamo più tempo alla preghiera, il nostro cuore può scoprire le menzogne nascoste con cui inganniamo noi stessi, e può trovare consolazione in Dio.   +++   Če posvetimo več časa molitvi, naše srce lahko odkrije skrite laži, s katerimi varamo sebe, in more najti tolažbo v Bogu.

► 9.3.2018.   Nel sacramento della Riconciliazione troviamo la via per ritornare al Signore e riscoprire il senso della vita.   +++   V zakramentu sprave najdemo pot za vrnitev k Gospodu in odkrijemo smisel življenja.

Župnija Strunjan                   Strunjan 141, 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                      E: zupnija.strunjan@rkc.si