VII/47 Skupaj živeti Marijin klic

VII/41                                                                                                                        8. 10. 2017

100 let Fatime

Skupaj živeti Marijin klic

S tem geslom bo vseslovensko praznovanje, kateremu se pridružijo verniki iz Hrvaške in rojaki iz zamejstva

Stična,

14. oktobra 2017

Papež Frančišek:

kristjani smo ljudje pomladi

“Ni krščansko, če hodimo s pogledom uprtim v tla in bi svojih oči ne usmerili v obzorje”, je na eni od avdijenc poudaril pepež Frančišek. “Ni niti krščansko, če živimo, kakor bi se naša pot  končala tu,  na nekaj kratkih metrih,  kot bi v našem življenju ne bilo nikakršnega cilja ne pomena, in bi bili prisiljeni na večno potikanje, brez kakršnega koli izhoda in z neprenehnimi napori.

"Mi verujemo in vemo, da smrt in sovraštvo nista zadnji besedi nad parabolo našega človeškega bivanja. Biti kristjan pomeni imeti nov pogled, poln upanja. Nekateri mislijo, da življenje izčrpa vso svojo srečo v mladosti in v preteklosti, in da se končuje s postopnim zatonom. Drugi mislijo, da je naše veselje samo občasno in minljivo, in da je človeško življenje zapisano nesmislu.

"Mi ne verujemo v to. Mi namreč verujemo, da se na človekovem obzorju nahaja sonce, ki sije za vedno. Verujemo, da naši najlepši dnevi šele pridejo. Mi smo bolj ljudje pomladi kot jeseni: zaznavamo poganjke novega sveta in ne orumenelih listov jeseni na vejah.

Nismo zazibani v nostalgije, obžalovanja in jadikovanja, ker vemo, da nas Bog hoče za dediče obljube in za neutrudne gojitelje sanj."

NE /DO       8

27. NED. MED LETOM -VENTISETTESIMA DOM.

alla Sacra Famiglia /v čast sv. Družini

PO /LU       9

sv. Abraham in Sara

+ Janez

TO /MA     10

sv. Florencij, Danilo

+ Evgen in Katica Ivančič

SR /ME     11

sv. Filip diakon, Kanik

+ Jožef in Katerina Prodan

ČE /GI       12

sv. Maksimilijan Celjski

za Marijino varstvo in Božji blagoslov v družini

PE /VE      13

sv. Koloman, Edvard

+ Jožef Gojak (obletnica)

sv. Kalist, Silvan

v čast MB za varstvo mater in otrok

NE /DO      15

28. NED. MED LETOM - VENTOTTESIMA DOM.

+ Famiglia Vascotto

* ZAČETEK BIRMANSKEGA LETA. Letošnji učenci 7. in 8. razreda bodo v oktobru 2018 prejeli zakrament svete birme. Z njihovimi družinami se želimo pripraviti na ta dragocen dogodek v rasti krščanskega življenja. Po vzoru prve krščanske skupnosti želimo to leto graditi na štirih stebrih: Božji besedi, nedeljski maši, pomoči potrebnim, molitvi. Pri tem nam bodo v pomoč verouk in srečanja staršev, predvsem pa opora molitve in živega zgleda župnijske skupnosti.

* SKUPAJ ŽIVETI MARIJIN KLIC. To geslo bo v soboto, 14. oktobra v Stični zbralo romarje iz Slovenije, Hrvaške in rojake iz zamejstva na skupnem praznovanju stoletnice Marijinega prikazanja v Fatimi. Kdor se želi pridružiti, naj se še danes ali jutri prijavi za potovanje z avtobusom, ki odpelje iz Strunjana ob 6.35. Vsi se v duhu združimo pod Marijinim plaščem!

* 40 LET OBNOVLJENE ŠKOFIJE. V soboto 21. oktobra ob 10.30 bomo v koprski stolnici obhajali 40 letnico obnovljene koprske škofije. Zbrali se bomo ob naših škofih, da se zahvalimo za del prehojene poti in zastavimo korak za naprej. K slavju so povabljeni tudi vsi župani in predsednik republike.

* ROŽNI VENEC je priljubljena molitev v oktobru. Ne prezrimo tega in se vsaj kratko vključimo v trenutek molitve. Nad vse dragocena je skupna molitev. Včeraj so Poljaki obdali 3.000 km svoje meje z 'živim' rožnim vencem. Sodelovalo je več kot milijon ljudi.

Novemu birmanskemu letu na pot

S sedmimi družinami danes začenjamo novo birmansko leto. Kaj bi  papež Frančišek rekel  naši  Ivi,  Kaji,  Lani,  Lauri, Sari, Teneju, Maticu in njihovim družinam? »Sanjaj o svetu, ki ga še ne vidimo, a za gotovo pride. Živi, ljubi, sanjaj, verjemi.  In z Božjo milostjo nikoli ne obupuj!«  In skušaj razumeti, kakšne sanje ima Bog o tebi. SREČNO POT DRAGE DRUŽINE!

4.10.2017.   Come San Francesco d’Assisi, lasciamoci trasformare dall’amore di Cristo, per vivere in povertà e letizia.   +++  Kakor sv. Frančišek Asiški dovolimo, naj nas spremeni Kristusova ljubezen, da bi zaživeli v uboštvu in veselju.

3.10.2017.   Solo nel silenzio della preghiera si può imparare ad ascoltare la voce di Dio.   +++   Samo v tihoti molitve se naučimo poslušati Božji glas.

2.10.2017.   L’angelo custode è un amico che non vediamo, ma che sentiamo. Ci accompagna nel cammino sulla terra fino al cielo.   +++   Angel varuh je prijatelj, ki ga ne vidimo, a ga čutimo. Spremlja nas na zemeljski poti vse do nebes.

Župnija Strunjan                                                                  Strunjan 141, 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                     E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                                       bojanmiro@yahoo.com