VII/33 Madonna di Strugnano, la pace dona ai popoli!

VII/33                                                                                                             13. 8. 2017

O strunjanska Mati Božja,

… naj ohrani našo Istro, domovino, jezik naš,                       naj varuje nam družine, starše, mlade, cvet otrok.

Morje naše in soline, vse mornarje, ribiče, naj varuje vinograde, na bregovih oljčnike.

O Marija, naša Mati, Ti nam kaži pravo pot, da ostali bomo verni in bo Jezus naš Gospod.

Madonna di Strugnano, la pace dona ai popoli!

Posvetitvena molitev                                                                                                                                                     ob fatimski stoletnici

Pozdravljena, Gospodova Mati, Devica Marija, Kraljica rožnega venca iz Fatime!

Blagoslovljena si med ženami, podoba Cerkve, odeta z velikonočno lučjo, čast našega ljudstva, zmagoslavje nad zlom.

Prerokba Očetove usmiljene ljubezni, učiteljica oznanila Sinove blagovesti in znamenje žarečega ognja Svetega Duha.

V tej dolini sreče in bolečine nas pouči o večnih resnicah, ki jih Oče razodeva malim.

Pokaži nam moč svojega zavetniškega plašča.

Tvoje brezmadežno Srce naj bo pribežališče grešnikov in pot, ki vodi k Bogu.

Združen/a s svojimi brati, v veri, upanju in ljubezni, se ti izročam.

Združen/a s svojimi brati, se po tebi posvečam Bogu, o Devica rožnega venca iz Fatime.

Končno bom, odet/a s svetlobo, ki sije iz tvojih rok, poveličeval/a Gospoda vekomaj. Amen.

DICIANOVESIMA DOM.

+ famiglia Zlatič

PO /LU       14

sv. Maksimilijan Kolbe

AKADEMIJA

maša za domovino

za Marijino varstvo in Božji blagoslov

PROCESIJA H KRIŽU

MARIJINO VNEBOVZETJE

ASSUNTA

+ Viljem Vuk

+ Emilija Rojac

+ Stanko Mamilovič (1. obletnica)

po namenu in v čast MB

+ Andro Horvat

SR /ME      16

sv. Rok, Štefan Ogrski

v čast MB za srečen porod in zdravje

sv. Hijacint

+ Matej Jelen in sorodniki

sv. Helena, Manes

V zahvalo MB za zdravje

SO /SA       19

sv. Timotej, Janez Eud.

+ Marija in Božo Bužan

NE /DO      20

VENTESIMA DOMENICA

+ Renato Zlatič

* DEVETDNEVNICO MARIJI zaključimo danes z mašo in posvetitveno molitvijo ob fatimski stoletnici. Naj po družinah zaživi molitev angelovega češčenja. Fatimska Marija še naprej  obiskuje naše družine.

* PRAZNIK STRUNJANSKE MATERE. Jutri, na predvečer: 18.30 Akademija (Stella maris – Rožana Špeh), 19.30 sveta maša (škof Jurij, MePZ iz sv. Lucije – Uroš Savec), 21.00 procesija h križu (petje litanij MB, molitev za ribiče in pomorščake in blagoslov morja). Sledi nočno bdenje z geslom »Popravi mojo hišo« (22.00 – 07.00).

* NA PRAZNIK VNEBOVZETE se vrstijo sv. maše: 07.00 (slo), 08.30 (it), 10.00 (slo-it.), 12.00 (hr), 18.00 (slo-it). Zaključek s petimi litanijami MB in novomašnim blagoslovom (Tine Povirk). Ob domačem pevskem zboru Stella maris sodelujemo tudi z ljudskim petjem. Naj nas nebeška Mati obdari z dobroto in mirom.

* SPOVED. Priložnost za spoved je danes pred mašo, jutri (ponedeljek) od 18.00 dalje; v torek, na praznik Vnebovzete od 6.30 dalje ves dopoldan; od 17.00 dalje..

* SPOMINKI na Strunjan so na razpolago v Romarskem domu. Blagoslov po vsaki maši.

* VSEM, ki pripravljate praznik in skrbite za njegov potek: Bog povrni! To si želimo reči, ko se z našim škofom Jurijem srečamo v Romarskem domu ob koncu slavja.

Več kot milijarda lačnih v svetu, vsak dan  50.000 otrok umre zaradi lakote.

srečelov   njim v pomoč 15. avgusta po maši

10.8.2017  Gesù non ci lascia soli perché siamo preziosi per Lui.   +++   Jezus nas ne pušča samih, ker smo zanj dragoceni.

9.8.2017  Nella testimonianza della fede non contano i successi, ma la fedeltà a Cristo.   +++   V pričevanju vere niso pomembni uspehi, ampak zvestoba Kristusu.

7.8.2017   Il perdono libera il cuore e permette di ricominciare: il perdono dà speranza, senza perdono non si edifica la Chiesa.   +++   Odpuščanje osvobaja srce in nudi možnost, da znova začnemo: odpuščanje prinaša upanje , brez odpuščanja ne gradimo Cerkve.

5.8.2017   L’altro è un dono da accogliere con rispetto, perché in lui, specialmente se è debole e fragile, mi viene incontro Cristo.   +++   Drugi je dar, ki ga je treba spoštljivo sprejeti, ker v njem, posebej ko je slaboten in krhek, mi prihaja Kristus naproti.

Župnija Strunjan                                                  Strunjan 141 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                     E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                       bojanmiro@yahoo.com