VII/30 Gospod, ali nisi posejal dobrega semena na svoji njivi?

VII/30                                                                                                             23. 7. 2017

Gospod, ali nisi posejal dobrega semena na svoji njivi?   +++

Signore, non hai seminato del buon seme nel tuo campo?    (Mt 13,24-30)

ZGOVORNOST

KRIŠTOFOVE NEDELJE

Vsako leto se na Krištofovo nedeljo zahvaljujejmo za vsak srečno prevoženi kilometer. Navadno zanj podarimo en cent. S tem 'drobižem' je MIVA (Misijonska Vozniška Akcija) v letu 2016 omogočila 20 projektov v 11 različnih državah: 16 avtomobilov, 1 kamionet, 1 kombi, 1 minibus, 1 popravilo; skupaj 444.000 €.

V tridesetih letih so misijonarji prek MIVA iz teh naših centkov prejeli: 8 čolnov, 36 koles, 29 motorjev, 9 traktorjev, 4 reševalna vozila, 1 avtobus, 6 minibusov 9 tovornjakov, 11 kombijev, 234 avtomobilov.

Ko z zaupanjem prosimo blagoslova, ne bomo pozabili misijonarjev, ki še kako potrebujejo vozila in delovne stroje, da bi lažje opravljali svoje poslanstvo. Zato bomo tudi letos velikodušno v zahvalo za srečno prevožene kilometre namenili svoj dar za nakup misijonskih vozil.

Vsi, ki se udeležite blagoslova vozil in prosite za blagoslov, prejmete nalepko sv. Krištofa in molitveni kartonček. Naj bo to skromna zahvala za dar, ki ga boste namenili za misijonska vozila in hkrati vabilo k molitvi, ko sedete za volan.

ZA VSAK SREČNO PREVOŽEN KILOMETER STOTIN ZA MISIJONSKI AVTO

SEDICESIMA DOMENICA DELL'ANNO.

+ Milka Jereb

PO /LU       24

sv. Krištof, Šarbel

za zdravje v čast MB

sv. Jakob St., Teja

+ Ana in Alojz Hočevar

SR /ME      26

sv. Joahim in Ana

+ Venceslav Resnik

sv. Gorazd in Kliment

po namenu in v čast MB

sv. Viktor, Samson

+ Pavla in Viktor Šabec

sv. Marta Lazarj. sestra

v zhvalo

DICIASETTESIMA DOME-NICA DELL'ANNO.

+ Anton Adamič

* KRIŠTOFOVO NEDELJO obhajamo danes. Po maši imamo blagoslov vozil s prošnjo svetemu Krištofu in Angelom Varuhom za srečno vožnjo. Ob tem namenimo svoj dar za MIVA, ki letos obhaja 30 let. V treh desetletjih je z našimi skromnimi darovi pomagala številnim misijonarjem do potrebnih vozil in drugih pomembnih pripomočkov s področja motorizacije. Tudi tokrat je dar pri blagoslovu namenjen za vozila misijonarjem. Bog obilno povrni in naj s svojim blagoslovom spremlja vsak naš korak!

* POMOČ 12.000 OTROKOM. V počitniških dneh že mislimo na akcijo, ki jo je napovedala Slovenska karitas: pomagati 12.000 socialno ogroženim otrokom v Sloveniji s šolskimi potrebščinami. Nekaj novih zvezkov z velikimi črtami je že prišlo.Tudi tvoj lahko pride prav. S tem gradiš mostove bratstva med nami.

* POČITNICE so tudi dar Božji, a jih pogosto jemljemo po svoje in pozabimo na Tistega, ki mu vse dolgujemo. Bodimo dosledni tudi v počitnicah: nobeno jutro in večer brez molitve, noben dan brez dobrega dela, nobeno nedeljo brez maše!

* PRIPRAVE NA PRAZNIK STRUNJANA. Bliža se praznik Marijinega prikazanja (pred 505 leti). Vsaka pomoč bo dobrodošla. Mnogi se lahko vključimo v čiščenje, pripravo peciva in srečelova. Za kar boste prinesli v ta namen, se vnaprej zahvaljujemo v imenu neštetih, ki so brez najbolj osnovnega za življenje.

Misijonska Vozniška Akcija 30 let

Bog povrni vsem dobrotnikom za vsak cent!

19.7.2017     Preghiamo per tutte le vittime delle mafie, chiediamo la forza di andare avanti, di continuare a lottare contro la corruzione.     +++      Molimo za vse žrtve mafije, prosimo moč, da bi mogli iti naprej in se še naprej boriti proti pokvarjenosti.

18.7.2017      Bisogna superare tutte le forme di razzismo, d’intolle-ranza e di strumentalizzazione della persona umana.   +++  Treba je premagati vse oblike rasizma, nestrpnosti in instrumentalizacije človeške osebe.

16.7.2017      Lasciamoci guidare dalla Vergine Maria sul sentiero che conduce alla santa montagna che è Cristo, dove si incontrano Dio e l’uo-mo.    +++    Dovolimo Sveti Devici, naj nas vodi po poti, ki pelje na sveto goro, ki je Kristus. Tu se srečata Bog in človek.

Župnija Strunjan                                                         Strunjan 141 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                           E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                            bojanmiro@yahoo.com