VII/29 Nekaj semena je padlo ob pot, drugo na kamnita tla, spet drugo med trnje… Druga semena so padla na dobro zemljo in so dajala sad.

VII/29                                                                                                         16. 7. 2017

Nekaj semena  je padlo ob pot,  drugo na kamnita tla, spet drugo med trnje… Druga semena so padla na dobro zemljo in so dajala sad.     +++

Una parte del seme cadde sulla strada,  un'altra in luogo sassoso,  un'altra sulle spine… Un'altra parte cadde sulla terra buona e diede frutto.(Mt 13,1-23)

Molitev za žrtve ob otvoritvi spomenika   v Ljubljani

Vsemogočni večni Bog,
stojimo na kraju, ki ga hočemo doživljati kot spomin in opomin
na divjanje nasilja skozi čase naše zgodovine.
To nasilje je ljudem jemalo življenja.
Umirali so na bojiščih in po moriščih,
po gozdovih in po taboriščih,
po kraških breznih in po strelskih jarkih.
Ti, naš Bog, si gospodar živih in mrtvih;
z besedo kesanja Te prosimo odpuščanja za vse smrti,
ki so jih drug drugemu povzročili ljudje.
Ker si do vseh usmiljen, te ponižno prosimo,
naj vsi, za katere ti izrekamo svoje molitve,
zaradi tvoje dobrote dosežejo odpuščanje svojih grehov,
se srečni veselijo nad teboj in te hvalijo brez konca.
Slovenskemu narodu pa nakloni spravo in mir,
da se takšno nasilje ne bo nikoli več ponovilo.
Po Kristusu, Gospodu našem. Amen.

QUINDICESIMA DOMENI-CA DELL'ANNO.

+ Aldo Vižintin

PO /LU       17

sv. Aleksij (Aleš), Hedvika

+ Angela in Alojz Simčič

sv. Elij, Miroslav

+ David in Viktor Pujac

SR /ME      19

sv. Arsenij, Rufina

+ Andro Horvat

sv. Marjeta Antiphijska

+ Nives in Pino Bonin

sv. Danijel, Jeremija

+ Samo

sv. Marija Madal, Valter

+ Franc Valentin

SEDICESIMA DOMENICA DELL'ANNO.

+ Milka Jereb

* NEPRIČAKOVANI DAR. Minuli teden so v našem romarskem domu počitnikovali ministranti in mladi iz Tolmina in Spodnje Idrije. Z njimi je bil novomašnik Gabriel Kavčič. Vsak dan smo bili z njim in z drugimi duhovniki pri maši ter skupaj molili za novomašnike. Blagoslov, ki prihaja po njegovi roki, se razliva na ves Strunjan.

* KRIŠTOFOVA NEDELJA bo prihodnja. Ob blagoslovu vozil bo molitev svetemu Krištofu in Angelom Varuhom za srečno vožnjo. MIVA letos obhaja 30 let. Ta čas smo prek nje z našimi skromnimi darovi pomagali številnim misijonarjem do potrebnega vozila. Tudi tokrat bo dar pri blagoslovu namenjen za vozila misijonarjem.

* POČITNICE so tudi dar Božji, a jih pogosto jemljemo po svoje in pozabimo na Tistega, ki mu vse dolgujemo. Bodimo dosledni tudi v počitnicah: nobeno jutro in večer brez molitve, noben dan brez dobrega dela, nobeno nedeljo brez maše!

* PRIPRAVE NA PRAZNIK STRUNJANA. Bliža se praznik Marijinega prikazanja (pred 505 leti). Vsaka pomoč bo dobrodošla. Vsi se lahko vključimo s čiščenjem, pripravo peciva in srečelova. Za kar boste prinesli v ta namen, se vnaprej zahvaljujemo v imenu neštetih, ki so brez najbolj osnovnega za življenje.

* POMOČ 12.000 OTROKOM. Slovenska karitas želi pomagati 12.000 socialno ogroženim otrokom v Sloveniji s šolskimi potrebščinami. Tudi tvoj nov zvezek z velikimi črtami pride prav. S tem gradiš mostove bratstva med nami. Bog povrni!

Ljubljana, 3. julija 2017 spomenik

vsem žrtvam vojn in z vojnami povezanim žrtvam.

»Domovina je ena nam vsem dodeljena in eno življenje in ena smrt.«  Oton Župančič

11.7.2017   L’Europa ha un patrimonio ideale e spirituale unico al mondo che merita di essere riproposto con passione e rinnovata freschezza.    +++  Evropa ima edinstveno idealno in duhovno dediščino, ki si zasluži, da ga ponovno z ljubeznijo in svežino znova predložimo.

9.7.2017   Affido i marittimi, i pescatori e quanti si trovano in difficoltà e lontano da casa alla materna protezione di Maria, Stella del Mare.  +++  Pomorščake, ribiče in vse, ki se nahajajo v težavah in daleč od doma, zaupam materinskemu varstvu Marije, Zvezde Morja.

8.7.2017   I migranti sono nostri fratelli e sorelle che cercano una vita migliore lontano dalla povertà, dalla fame e dalla guerra.  +++  Migranti so naši bratje in sestre, ki iščejo boljše življenje stran od uboštva, lakote in vojne.

Župnija Strunjan                                        Strunjan 141 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                           E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                           bojanmiro@yahoo.com

. 030 415 222.