VII/28 »Pridite k meni vsi, ki se trudite in ste obremenjeni in jaz vam bom dal, da se boste spočili.«

VII/28                                                                                                          9. 7. 2017

»Venite a me, voi tutti che siete stanchi e oppressi, e io vi darò ristoro”.  (Mt 11,28)

Novomašnik Gabriel

Slovenija ima letos tri novomašnike, za koprsko škofijo je eden, Gabriel Kavčič. Posvečenje je bilo na god svetih apostolov Petra in Pavla, v nedeljo pa nove maše. Iz zanimivega pogora, ki so ga novomašnik, oče (zdravnik) in mama (medicinska sestra) imeli za Našo družino 6, prinašamo le odlomek.

Oče: »Ko je na novo leto povedal, kako se je odločil, ga najprej nisem niti resno jemal. Ko pa sem o tem začel premišljevati, sem videl, da je to pravzaprav težak poklic in ga ni sposoben živeti. Ko pa je drugič povedal, sem njegovo odločitev absolutno sprejel in ga v tem podpiram.

Mama: Šokiralo me je. Zakaj pa ravno moj otrok? Živeli smo iz vere, nikoli pa nisem niti pomislila, da bi kdo od naši otrok lahko bil duhovnik.

Gabriel: Mamine solze so najboljša žegnana voda. Če mama skupaj z družino moli, tam rastejo duhovni poklici. Ko sem jima povedal dokončno odločitev, da grem v bogoslovje, je oče odprl steklenico vina, mama pa je jokala.

QUATTORDICESIMA DO- MENICA DELL'ANNO.

+ Daniele Bertone, Sabina e Mario Petronio

PO /LU       10

sv. Amalija, Veronika

+ Rosa Sorgo

sv. Benedeikt, Olga

+ Virginia Tagliapietra, Polo Giurisevich in za zdravje

SR /ME      12

sv. Mohor in Fortunat

+ družina Vuga

sv. Henrik, Joel

V čast MB Zdravju bolnikov

sv. Kamil, Božidar

+ Marija in Franc Fičur

sv. Bonaventura, Vladimir

+ družina Festin in Škerjanec

QUINDICESIMA DOMENI-CA DELL'ANNO.

+ Aldo Vižintin

* SREDI POČITNIC. Tudi počitnice so dar Božji. Pogosto jih jemljemo preveč po svoje in pozabimo na Tistega, ki mu vse dolgujemo. Bodimo dosledni tudi med počitnicami: nobeno jutro in noben večer brez molitve, noben dan brez dobrega dela, nobeno nedeljo brez maše. Srečno!

* PRIPRAVE NA PRAZNIK STRUNJANA. V sredo smo sejo ŽPS posvetili bližajočemu se prazniku Marijinega prikazanja v Strunjanu (pred 505 leti). Vsaka pomoč bo dobrodošla. Vsi lahko pomagamo pri čiščenju, pripravi peciva in letos tudi pri pripravi srečelova. Za kar boste prinesli v ta namen, se vnaprej zahvaljujemo v imenu neštetih, ki so brez najbolj osnovnega za življenje.

* POMOČ 12.000 OTROKOM. Slovenska karitas želi pomagati 12.000 socialno ogroženim otrokom v Sloveniji s šolskimi potrebščinami. Tudi tvoj nov zvezek z velikimi črtami pride prav. S tem gradiš mostove bratstva med nami. Bog te živi!

Nelle visite ai nostri parrocchiani, ogni tanto colgo dei preziosi detti 'de una volta'. Giorni fa, dopo la tempe-sta, una nonnina mi diceva: “Così mi sono rivolta alla nostra Madonna: Santa Maria de Strugnan, stendi la  tua man e salva la tua Strugnan”.

Otrok, ki je premaknil svet

Charlie Darg ima komaj deset mesecev. Nahaja se v londonski bolnišnici zaradi neozdravljive bolezni. Angleško sodišče ga je obsodilo na smrt, kar je potrdilo evropsko sodišče za človekove pravice. Starši in svet z njimi ga za vsako ceno hočejo ohranjati pri življenju in zdraviti. V ta namen so se oglasili mnogi darovalci in tisti, ki z verigo molitve podpirajo starše v njihovi ljubezni in prosijo za razsodnost, modrost in človeškost tistim, ki vodijo države, Ev-ropo in svet. 'Za' Charlija je tudi 40 evropskih poslancev.

2.7.2017   Che bello che i giovani siano “viandanti della fede”, felici di portare Gesù in ogni strada, in ogni angolo della terra!  +++  Kako lepo, da so mladi 'romarji vere' srečni, da nosijo Jezusa na vsa pota, v vsak kotiček sveta.

30.6.2017   Difendere la vita umana, soprattutto quando é ferita dalla malattia, é un impegno d'amore che Dio affida ad ogni uomo.  +++  Braniti človeško življenje, posebej ko ga prizadene bolezen, je naloga ljubezni. Bog jo zaupa vsakemu človeku.

Župnija Strunjan                                      Strunjan 141 6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                         E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                          bojanmiro@yahoo.com