VII/22 - Jezus, ti si moje veselje!

VII/22                                                                                                           28. 5. 2017

Jezus, ti si moje veselje!

Gesù, sei tu la mia gioia!

Dragi Jezus!

Komaj čakam na dan, ko te bom sprejela v svoje srce v obliki hostije. Zahvaljujem se ti za mojo družino. Hvala, da mi stojiš ob strani, me varuješ in razveseljuješ. Ti si vedno z mano, tudi takrat, ko mi je hudo. Vodi me po pravi poti. Tvoja Teira

Jezus, ti si moje veselje! Hvala, da se lahko igram, Leon.

Jezus, težko čakam, da prideš v moje srce. Hvala ti za mojo družino in za moje sorodnike. Za vedno boš ostal v mojem srcu. Prosim te za bolne in lačne, za revne in osamljene. Hvala ti za prečudovito naravo. Alja

Jezus, hvala, da pri nas ni vojne. Tomas

Jezus, hvala ti za mojo sestrico. Hvala ti za družino, Karin

Jezus, vsa se podarjam tebi. Hvala za domovino Slovenijo.   Lara

Jezus, hvala za družino. Jezus, ti si moje veselje! Enej

Dragi Jezus! Hvala ti za to, kar sem, ker me imaš rad. In hvala ti za mojo družino. Stefanija

Hvala, Jezus, ker lahko prihajam k sveti maši. Hvala, da nam pri sveti maši podarjaš odpuščanje in ljubezen. Ti si mi vedno ob strani. Nakloni vsem družinam, da bi se lepo razumeli. Pomagaj vsem na svetu, da bi si pomagali in da bi bili prijatelji. Žiga

7. VELIKONČNA NEDELJA

SETTIMA DI PASQUA

+ Andro Horvat                                                                     ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

PO /LU      29

sv. Maksim Emon, Uršula

+ Ruggero Fičur (l. oblet.)

sv. Kancijan, Ivana

+ Isolina Mariotti

SR /ME      31

Marijino obiskanje

+ Cveka in Vid Muznik

ČE /GI        1

sv. Justin, Estera

+ Saturnina Petronio (XXX.)

sv. Marcelin, Peter, Erazem

+ Ernesto in Marija Jerman

sv. Janez XXIII, Karel L.

+ Adrijano Cepak

BINKOŠTI

PENTECOSTE

+ Maria e Frane Prodan                                                                    ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

* Z NAŠIMI PRVOOBHAJANCI – devet jih je – in njihovimi družinami delimo veselje. Izpolnjena je njihova želja. Jezus je tu, ves za njih, za nas, za ves svet. Trud, prepojen z ljubeznijo, ki ga družine vlagajo v svoje otroke, je najboljša popotnica v življenje. Podobno kot minuli teden, bomo še nadaljevali s kratkimi srečanji vsak dan ob 18.30 (v ponedeljek pri rednem verouku). Sedaj otroci že lahko prejmejo Jezusa v svoje srce. K temu se med seboj spodbujajmo, si pomagajmo in se opogumljajmo, da bo veselje v nas vedno bolj rastlo.

* KRST. Danes prejme krst mala Ema, sestrica prvoobhajanca Eneja in Petra. V mesecu maju so bili krščeni štirje strunjanski otroci: še Lukas, Martin, Ivona,. Veselje družin deli vsa župnija.

* ZAKLJUČEK VEROČNEGA LETA za 9. razred bo v nedeljo, za vse druge pa 11. junija ob 10.uri.

* V MESECU JUNIJU 'nabirajmo vrtnice' za Jezusovo Srce. S tem bogatimo župnijsko družino in ves svet. Kdor ne more v cerkev, se nam lahko z molitvijo pridruži doma.

* ŽUPNIJSKA KARITAS VABI STAREJŠE IN BOLNE v nedeljo, 18. junija k sveti maši ob 17.00. Nato sledi prijateljsko druženje.

* POROMAJMO NA SVETO GORO. Ob 300-letnici kronanja Milostne podobe Svetogorske Kraljice bomo poromali v njeno svetišče v nedeljo, 25. junija. Tam bo skupno slavje ob 16.00 uri. Odzovimo se povabilu našega škofa Jurija. – Prijave za avtobus že. Sprejemamo. Avtobus odpelje ob 13.00.

PRVO OBHAJILO

Strunjan je ovit v praznik. Devet otrok v spremstvu družin prvič sprejme Jezusa v sv. obhajilu: Karin, Lara, Leon, Žiga, Enej, Teira, Tomas, Alja, Stefanija.

Ta začetek jim da možnost, da se odslej redno hranijo s Kruhom življenja.  Za vse nas je to dragocen trenutek, da se vprašamo, kakšen je naš odgovor na dar, ki nam ga Kristus podarja s svojo smrtjo na križu. Papež Frančišek vabi: “Živimo zakrament Evharistije v duhu vere, molitve, odpuščanja, pokore, skupnega veselja, skrbi za potrebne in za potrebe mnogih bratov in sester z gotovostjo, da bo Gospod izpolnil svojo obljubo: večno življenje.”

25.5.2017   Nell’Ascensione di Gesù, partecipiamo alla pienezza di vita presso Dio. Portiamola già ora nel cuore per le strade del mondo.   +++   V Jezusovem vnebohodu smo deležni polnosti življenja pri Bogu. Ponesimo ga že sedaj v srcu po poteh sveta.

21.5.2017   Maria ci insegna a sperare in Dio anche quando tutto appare privo di senso, anche quando Lui sembra nascosto.  +++   Marija nas uči zaupati v Boga tudi takrat, ko se vse zdi brez pomena, tudi takrat, ko se zdi, da se je skril.

Župnija Strunjan,                                                     Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                        E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                          bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222