VII/21 Sv. Jacinta in Frančišek zavetnika naših prvoobhajancev

VII/21                                                                                                       21. 5. 2017

Sv. Jacinta in Frančišek

zavetnika naših prvoobhajancev

I santi Giacinta e Francesco

prottetori dei bambini

della prima Comunione

“Hvaležen sem Gospodu, ker mi je dal, da sem kot romar upanja in miru poromal k nogam Device in Matere.”

Tako se je papež Frančišek zahvalil po vrnitvi iz Fatime, kjer je razglasil za svetnika preprosta pastirčka Frančiška in Jacinto.

»V Fatimi sem se potopil v molitev svetega vernega ljudstva, v molitev, ki tam že sto let priteka kakor reka, da bi izprosila Marijino materinsko varstvo za ves svet.

V Fatimi je Marija izbrala nedolžno in preprosto srce malih Frančiška, Jacinte in Lucije in vanj položila svoje sporočilo.

S kanonizacijo Frančiška in Jacinte sem hotel vsej Cerkvi predložiti njun zgled pripadnosti Kristusu in evangeljskega pričevanja. Hotel sem tudi vsej Cerkvi predlagati, naj skrbi za otroke. Njuna svetost ni posledica prikazovanj, ampak zvestobe in gorečnosti, s katero sta odgovorila na sprejeti privilegij, da sta lahko videla Devico Marijo.

Po srečanju z 'lepo Gospo' – tako so jo imenovali – so pogosto molili rožni venec, se pokorili in darovali žrtve, da bi izprosili konec vojne, in za duše, ki so najbolj potrebne Božjega usmiljenja.

Tudi danes je velika potreba po molitvi in pokori, da bi izprosili milost spreobrnjenja, da bi izprosili konec tolikih vojn, ki so vsepovsod po svetu in se vedno bolj širijo, kakor tudi nesmiselnih velikih in majhnih spopadov, ki pačijo obličje človeštva.                                                                        Dovolimo, da nas vodi luč, ki prihaja iz Fatime. Brezmadežno srce Marije naj bo vedno naše pribežališče, naša tolažba in pot, ki nas vodi h Kristusu.«

6. VELIKONČNA NEDELJA

SESTA DI PASQUA

per tutti i visitatori di Strugnano

PO /LU      22

sv. Marjeta, Julija – proš

+ Andro Horvat

sv. Socerb, Renata - pro

+ Milka Jereb

SR /ME      24

Marija Pomočnica - proš

+ Zalka in Jožko Ščuka

ČE /GI        25

GOSPODOV VNEBOHOD

ASCENSIONE del SIGNORE

+ Lucijan Klapčič (1. obl.)

v čast MB za zdravje

sv. Filip Neri, Lambert

+ Rado Lipovž

bl. Alojzij Grozde

+ Roman Krulčič (1. obletnica)

7. VELIKONČNA NEDELJA

SETTIMA DI PASQUA

+ Andro Horvat                                                                     ZA ŽUPLJANE /PER I PARROCCHIANI

* MESEC MAJ – MARIJIN MESEC bogatimo s šmarnicami. Letos, ob 300-letnici kronanja Milostne svetogorske podobe, so posvečene »Čudežu na Skalnici«. Kdor ne more v cerkev, se nam lahko pridruži doma tako z branjem kot z molitvijo.

* Z NAŠIMI PRVOOBHAJANCI se z veseljem bližamo njihovemu prazniku, ki bo 28. maja. Ta teden se jim pridružimo v prizadevanjih, da bi v svojih družinah vzpostavili tisto vzdušje, ki ga pričakuje Jezus. Kratko srečanje je vsak dan ob 18.30 (v ponedeljek pri rednem verouku). Brez duhovnega vzdušja doma in v cerkvi, bi manjkalo Srce. Zato se med seboj spodbujajmo, si pomagajmo in se opogumljajmo, da bo resnično veselje prepojilo vse.

* GOSPODOV VNEBOHOD praznujemo v četrtek s sveto mašo ob 10. in 20. uri.

* PRENOS MAŠE IZ STRUNJANA. Danes ob 10. uri Radio Ognjišče in Radio 3 – program Ars prenašata sveto mašo iz naše cerkve. Na ta prenos se povežejo mnogi, ki ne morejo k maši, predvsem bolni. Zato smo veseli, da jim kot skupnost, zbrana v Jezusovem imenu, prinašamo to, kar verujemo in kar smo: Božja družina, bratje in sestre, zbrani v imenu Vstalega, ki živi med nami.

* PODOBICO SV. FATIMSKIH PASTIRČKOV dobimo kot spodbudo k molitvi in žrtvi.

* KONCERT. Pevski zbor iz Svete Lucije bo v soboto, 27. maja ob 20.00 v naši cerkvi imel koncert z naslovom V MATERINEM NAROČJU – zborovodja Uroš Savec. Gost večera bo ženska vokalna skupina KD Leskovec, Ptuj – zborovodja Srečko Zavec. Vstop je prost. Ta dan je sveta maša bo ob 19.00.

LUCAS MAEDA                                    DE OLIVEIRA   je deček iz Brazilije, ki je 2013 po usodnem padcu popolnoma ozdravel na priprošnjo Jacinte in Frančiška.

18.5.2017   Dio fa crescere i suoi fiori più belli in mezzo alle pietre più aride.

+++  Bog da rast svojim najlepšim cvetlicam med najbolj ostrimi kamni.

17.5.2017   La nostra speranza è il Signore Gesù che riconosciamo vivo e presente in noi e nei nostri fratelli.  +++  Naše upanje je Gospod Jezus, ki ga prepoznamo živega in navzočega v sebi in v svojih bratih.

14.5.2017   Fatima è soprattutto il manto di Luce che ci copre quando ci rifugiamo sotto la protezione della Vergine Madre per chiederLe: mostraci Gesù.  +++  Fatima je predvsem plašč Luči, ki nas prekrije, ko se zatečemo pod varstvo Device in Matere in jo zaprosimo: Pokaži nam Jezusa.

13.5.2017   Ogni volta che guardiamo a Maria torniamo a credere nella forza rivoluzionaria della tenerezza e dell’affetto.  +++  Vsakokrat ko gledamo Marijo, se vračamo k veri v revolucionarno moč nežnosti in ljubezni.

Župnija Strunjan,                                                         Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                              E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                                bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222