VII/20 “Duhovniku, ki posebej v težkih trenutkih pozabi na Mater, nekaj manjka.” Papež Frančišek

VII/20                                                                                                       14. 5. 2017

“Un prete che si dimentica della Madre, e soprattutto nei momenti di difficoltà, manca di qualcosa.”  Papa Francesco

Od treh pastirčkov iz Fatime sta

Jacinta in Frančišek

včeraj razglašena za svetnika

Ob 100 letnici prvega Marijinega prikazanja je papež Frančišek poromal v Fatimo in tam razglasil za svetnika otroka, ki sta videla Marijo. Prva dva otroka, ki nista mučenca – svetnika. Pred odhodom se je s študenti Portugalskega zavoda takole spomnil treh vidcev: “Srečanje z Marijo je zanje pomenilo izkušnjo milosti, da so se zaljubili v Jezusa… Kot nežna dobra Učiteljica je Marija vodila male vidce v globoko spoznanje Ljubezni Svete Trojice in jim naklonila dar, da so okusili Boga kot najlepšo stvarnost človeškega življenja.” … Ob zaključku je dodal: “Prosim Marijo, naj vas nauči verovati, častiti, upati in ljubiti kakor blažena Frančišek in Jacinta ter Božja služabnica Lucija.”

5. VELIKONČNA NEDELJA

QUINTA DI PASQUA

+ SATURNIA PETRONIO (sufraggio)

+  Milan Smerdu in Lidija Obid

PO /LU      15

sv. Zofija (Sonja), Izidor

+ Antonija in Jakob Jerman

sv. Janez Nep., Marjeta

+ Iva Stojanovski in starši Gulič

SR /ME      17

sv. Jošt, Paskal

+ Anton in Marija Soudat

ČE /GI        18

sv. Erik, Feliks

+ Albert Lazar

sv. Urban, Peter Celest.

v zahvalo v čast MB

sv. Bernardin, Teodor

v dober namen

6. VELIKONČNA NEDELJA

SESTA DI PASQUA

per tutti i visitatori di Strugnano

* SVETI KRST. Danes sta krčena LUKAS in MARTIN. Z družinama se vsi veselimo in kličemo, naj ti življenji ostaneta v roki Očeta, kakor nam obljublja Jezus.

* MESEC MAJ – MARIJIN MESEC po ustaljeni navadi obogatimo s šmarnicami. Letos, ob 300-letnici kronanja Milostne podobe svetogorske Kraljice, je šmarnično branje posvečeno »Čudežu na Skalnici«. Kdor ne more v cerkev, se nam lahko pridruži doma tako z branjem kot z molitvijo.

* Z NAŠIMI PRVOOBHAJANCI se z veseljem bližamo njihovemu prazniku, ki bo 28. maja. Pred tem imamo še nekaj srečanj z željo, da bi se v vseh družinah vzpostavilo tisto vzdušje, ki ga pričakuje Jezus. Pred nami je pomembna »Sobota za Jezusa«, 20. maja od 10. do 15. ure. V tednu pred praznikom se vsak dan za trenutek zberemo ob 18.30 (v ponedeljek pri rednem verouku), saj se zavedamo, da brez duhovnega vzdušja doma in v cerkvi, bi manjkalo Srce. Družinski prijatelji smo v tistih dneh vabljeni, da se jim pridružimo. Med seboj se spodbujajmo, si pomagajmo in se opogumljajmo, da bo resnično veselje prepojilo vse.

* PRENOS MAŠE IZ STRUNJANA. V nedeljo, 21. maja ob 10. uri bosta Radio Ognjišče in Radio 3 – program Ars prenašala sveto mašo iz naše cerkve. Na ta prenos se povežejo mnogi, ki ne morejo k maši, predvsem bolni. Zato se potrudimo, da jim kot skupnost, zbrana v Jezusovem imenu, prinesemo to, kar verujemo in smo: Božja družina, bratje in sestre zbrani v imenu Vstalega, ki živi med nami.

* KONCERT. Pevski zbor iz Svete Lucije bo v soboto, 27. maja ob 20.00 v naši cerkvi imel koncert. Zato bo ta dan sveta maša ob 19.00

Ob stoletnici Marijinega prikazanja  v Fatimi – nova znamka v Vatikanu

»Kaj nam  pomeni  fatimska  'skrivnost'  kot celota?  Spodbudo  k molitvi, ki je pot za 'reševanje  duš', in vabilo  k  spreobrnjenju.  Zlo namreč zanesljivo  ni-ma več zadnje besede.«

Benedikt XVI. (še kot prefekt Kongregacije za verski nauk)

11.5.2017   Con Maria, domani a Fatima, pellegrino nella speranza e nella pace. Guardiamo a lei: tutto è dono di Dio, nostra forza.  +++  Jutri z Marijo v Fatimi, romar upanja in miru. Glejmo nanjo: vse je Božji dar, naša moč.

10.5.2017   Dio è più grande del nulla, e basta solo una candela accesa per vincere la più oscura delle notti.  +++  Bog je večji od niča. Dovolj je le ena prižgana sveča, da premaga najbolj temno od vseh noči.

9.5.2017   Tutti hanno un contributo da dare alla società, nessuno è escluso dall’apportare qualcosa per il bene di tutti.   +++   Vsak mora dati družbi svoj doprinos. Nihče ni izvzet od tega, da nekaj da za dobro vseh.

Župnija Strunjan,                                                      Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                          E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                            bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222