VII/19 »Ovce gredo za njim, ker poznajo njegov glas!«

»Ovce gredo za njim, ker poznajo njegov glas …

Le pecore conoscono la sua voce!«

Potrebujemo duhovnike

zaljubljene v evangelij

Tako je zapisal papež Frančišek v sporočilu za svetovni dan poklicev. Tu prinašamo le nekaj misli.

Ob 54. svetovnem dnevu molitve za duhovne poklice želim usmeriti pozornost na misijonarsko razsežnost krščanskega poklica. Kdor se je pustil pritegniti Božjemu glasu in začel slediti Jezusu, kmalu odkrije v sebi neustavljivo željo, da bi ponesel evangelij svojim bratom z evangelizacijo in s služenjem v ljubezni. Vsi kristjani smo poklicani, da bi bili misijonarji evangelija! Nismo prejeli daru Božje ljubezni za zasebno tolažbo, nismo poklicani, da promoviramo sebe, niti da ščitimo interese neke družbe, ampak se nas preprosto dotakne in nas preoblikuje veselje, da nas Bog ljubi. Te izkušnje ne moremo ohraniti samo zase: »Evangeljsko veselje, ki napolnjuje življenje skupnosti učencev, je misijonarsko veselje.

… Dragi bratje in sestre, tudi danes moremo ponovno odkriti gorečnost oznanjevanja in zlasti mladim predlagati hojo za Kristusom. Nasproti razširjenemu pojmovanju utrujene vere ali vere, omejene zgolj na »morate izpolniti«, želijo naši mladi odkriti vedno aktualno privlačnost Jezusovega lika, da bi se pustili postaviti pod vprašaj in izzvati njegovim besedam ter njegovim gestam in, zahvaljujoč njemu, končno sanjati življenje, ki bo zares človeško, veseli, da se posvetijo v ljubezni. … »Tukaj sem!« Z enakim veseljem kot sveta Mati Marija se podajmo na pot in kakor ona oznanjajmo evangelij vsemu svetu.

4. VELIKONČNA NEDELJA

QUARTA DI PASQUA

PER I PARROCCHIANI / ZA ŽUPLJANE

+  družina Svetec

PO /LU       8

sv. Bonifacij, Viktor

v čast MB v zahvalo

sv. Izaija, Pahomij

+  Matilde e Dianiela Bonin

SR /ME      10

sv. Job, Viljem

+  Romano Krulčič (r. d.)

ČE /GI        11

sv. Estela (Zvezdana),

+ Kristina in Franc Horvat

PE /VE       12

sv. Leopold Mandić

+ Goran in Jožef Škof

FATIMSKA MATI BOŽJA

+  Slavko Slama (obl. in r. d.)

5. VELIKONČNA NEDELJA

QUINTA DI PASQUA

+ SATURNIA PETRONIO (sufraggio)

+  Milan Smerdu in Lidija Obid

* SVETOVNI DAN ZA DUHOVNE POKLICE obhajamo danes, na nedeljo Dobrega Pastirja. Papež Frančišek poudari, da za oznanjevanje potrebujemo duhovnikov, ki so zaljubljeni v evangelij in ga z veseljem podarjajo drugim. - Današnji dar namenjamo za duhovnike v potrebi. Bog povrni za molitev in za dar!

* MESEC MAJ – MARIJIN MESEC po ustaljeni navadi obogatimo s šmarnicami. Letos, ob 300-letnici kronanja Milostne podobe svetogorske Kraljice, je šmarnčno branje posvečeno »Čudežu na Skalnici«. Kdor ne more v cerkev, se nam lahko pridruži doma tako z branjem kot z molitvijo.

* Z NAŠIMI PRVOOBHAJANCI se z veseljem bližamo njihovemu prazniku, ki bo 28. maja. Pred tem imamo še nekaj srečanj z željo, da bi se v vseh družinah vzpostavilo tisto vzdušje, ki ga pričakuje Jezus. Dobimo se v sredo ob 19.00 (ali v nedeljo po maši). Nato bo »Sobota za Jezusa«, 20. maja. S starši se bomo dogovorili, kako preživeti zadnji teden pred praznikom, saj se zavedamo, da brez duhovnega vzdušja doma in v cerkvi, bi manjkalo Srce. Zato si med seboj pomagajmo in se opogumimo, da bo resnično veselje prepojilo vse.

* ROMANJE NA SVETO GORO bo 25. junija za slavje ob 16. uri. Sprejemamo prijave za avtobus, ki odpelje ob 13.00.

* I NOSTRI DEFUNTI. La nostra SATURNIA PETRONIO (1927) ci ha lasciati con il suo volo per il Paradiso. La s. Messa di suffragio verrà celebrata il 14. maggio alle 8.00, del 30° giorno il  1° giugno alle 20.00. La cara sorella e i suoi familiari accompagnamo con la nostra preghiera.

FATIMA 100

let / anni

Za stoletnico Marijinega prikazanja bo papež Frančišk obiskal Fatimo. V soboto, 13. maja bo tam razglasil za svetnika pastirčka Jacinto in Frančiška.

In occasione del Centenario delle apparizioni di Maria, Papa Francesco visiterà Fatima e proclamerà Santi i due Pastorelli.

Fatimska Gospa je pred koncem prve svetovne vojne opozorila pred še enim svetovnim spopadom, pred komunizmom in pred hudim preganjanjem Cerkve, če se ljudje ne pokesajo svojih grehov in se vrnejo k Bogu. Prosila je za posvetitev posameznikov svojemu brezmadežnemu srcu in za posebno posvetitev Rusije.

Župnija Strunjan,                                                   Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                       E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                        bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222