VII/13 Verujem, Gospod!

VII/13                                                                                                26. 3. 2017

Verujem,

Gospod!

Io credo, Signore!

na poti k Luči Slepemu od rojstva Jezus podari vid. In na koncu ta pristane v veri. To je največja milost, ki mu jo je podaril Jezus: ne samo vidi, ampak spozna Njega, vidi Njega, ki je »luč sveta«. Ob tem dogodku papež Frančišek razmišlja takole:

Včasih je naše življenje podobno življenju slepega, ki se je odprl luči, ki se je odprl Bogu, njegovi milosti. A včasih je žal podobno življenju učiteljev postave: z viška svojega napuha sodimo druge in celo Gospoda! Danes smo povabljeni, da se odpremo Kristusu, da bi obrodili sad v svojem življenju, da bi odstranili držo, ki ni krščanska. Vsi smo namreč kristjani, a vsi, prav vsi se včasih ponašamo kot ne kristjani. Tega se moramo kesati, odstraniti takšno ravnanje, da bi odločno hodili po poti svetosti, po poti, ki se je začela s krstom.

Ko se danes vrnete domov, vam svetujem, da vzamete v roke Janezov evangelij in preberete ta odlomek v 9. poglavju. Dobro vam bo delo, ker boste na ta način videli pot iz slepote k luči in drugo, slabšo pot, ki vodi še v globljo slepoto. Vprašajmo se, kako je z našim srcem. Imam odprto ali zaprto srce? Odprto ali zaprto za Boga? Odprto ali zaprto za bližnjega? Vedno imamo v sebi kakšno zaprtost, ki se rojeva iz greha, iz napak, iz zablod. Ne bojmo se! Odprimo se Božji luči. Bog nas vedno čaka, da bi nam dal, da bolje vidimo, da nam da več luči, da nam odpusti. Tega ne pozabimo!

Devici Mariji zaupajmo pot svojega posta, da bomo tudi mi, podobno kot ozdravljeni slepec, s Kristusovo milostjo mogli »priti k luči«, napredovati na poti k luči in se preroditi v novem življenju.

NE /DO   26

QUINTA DI QUARESIMA

sv. Frančišek Paolski

+ Franc Zelenko in družina Jakac

* SPOVED. Resna priprava na velikonočno praznovanje predvideva tudi spoved. Svojih grehov se spovemo »vsaj enkrat v letu«. Če je potrebno, tudi bolj pogosto. Nikakor pa ne smemo prejeti sveto obhajilo obremenjeni z velikim grehom. – Pri nas imamo redno priložnost za spoved pol ure pred mašo ali po dogovoru. Prvo soboto v mesecu prihaja k nam pater Slavko iz Pirana. On bo spovedoval tudi v torek velikega tedna (11. aprila od 18. dalje). Spovedni dan v koprski stolnici bo petek, 7. aprila od 9.00 dalje. Vsak dan je priložnost v Piranu (sv. Frančišek) ob 7.30 in v Kopru (stolnica) ob 9.00, v Kopru (sv. Ana) 17.30. Uporabimo priložnost, ki jo nudi Bog v naše dobro, in na to opozorimo še druge.

* OBISK BOLNIKOV IN STAREJŠIH na domu. Vsi, ki ne morejo do cerkve, bodo gotovo veseli duhovnikovega obiska. Prosimo, da nas opozorite na to.

* »NE POZABIMO!« Slovenska Karitas se že desetič loteva postne akcije, tokrat za pomoč v JV Evropi. V ta namen bo nabirka velikega četrtka med mašo, na dan, ko nam je Jezus v oporoki zaupal bratsko ljubezen. Velikodušno pomagajmo potrebnim bratom. Nam za gotovo ne bo zmanjkalo, drugim pa bo v pomoč.

* URA VEČERNE MAŠE od ponedeljka naprej je 19.00.

* KRST. Včeraj je bila pri nas krščena NOEMI. Njene korenine segajo v Strunjan. Tega se veselimo in molimo, da bi njena družina in vse družine v polnosti živele svoj poklic in tudi drugim mogle pomagati k Luči. Krsta na praznik Oznanjenja se še bolj veselimo, ker je na ta dan na slovenskih tleh zaživela stranka »GLAS za otroke in družine«.

Prošnja k strunjanski Mariji

Draga in mila Mati Strunjanka,

draga in mila mati vseh nas.

Pišem tebi v imenu vseh nas.

Prosim te in molim,

ne zapusti ti nas.

V imenu tisočerih otrok, ki so lačni,

v imenu tisočerih otrok, ki nimajo staršev,

v imenu tisočerih otroških sanj.

Da ne bo več vojn, gladu.

Da ne bo več pretrganih otroških iger.

Umiri srca tistih, ki so bili nekdaj otroci.

Zdaj pa so preveč odrasli

in se igrajo rajši s puškami

kakor z lutkami.

Potegni jih za roko in pokaži jim otroke,

ki so lačni, bosi in umirajo od lakote.

O, Marija strunjanska, prosim te.

. . . . . . . . . . . . . . Marija Bubnič

23.3.2017    La certezza della fede sia il motore della nostra vita.   +++   Gotovost vere naj bo gonilna sila našega življenja.

Župnija Strunjan,                                                            Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                                 bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222