VII/12 Žena je odložila vrč, odšla v mesto in pripovedovala ljudem: »Pridite in poglejte!«

VII/12                                                                                                      19. 3. 2017

Žena je odložila vrč, odšla v mesto in pripovedovala ljudem: »Pridite in poglejte!«  •

•  La donna lasciò la sua anfora, andò in città e disse alla gente: »Venite a vedere!«

“Boljši kot včeraj”

Papež Frančišek pri maši 14. 3. 2017

“Ni lahko delati dobro: tega se moramo vedno učiti. On nas uči. Učite se! Kakor otroci. Na poti življenja, na poti krščanskega življenja se dan za dnem učimo. Vsak dan se moramo nekaj naučiti, biti boljši od prejšnjega dne. Učiti se. Proč od zla in naučiti se delati dobro: To je pravilo spreobrnjenja. Spreobrniti se ne pomeni, da se zatečemo k vili, ki nas s čarobno palico spreobrne: nikakor ne! Pot je v tem, da greš stran in se naučiš.”

“On, Gospod nam pove tri konkretne stvari, a jih je več: skrbite za pravico, pomagajte zatiranemu, prisojajte pravico siroti, branite pravdo vdove! … To so konkretne stvari. Dobro se učimo delati s kokretnimi stavrmi, ne z besedami. Z dejanji… Zato Jezus v evangeliju, ki smo ga pravkar poslušali, ozmerja ta vodilni razred v Izraelu, ker ‘govorijo, pa ne delajo’, ne poznajo konkretnosti. In če ni konkretnosti, ne more biti spreobrnjenja.”

“Vabim vas k spreobrnjenju, odpravite hudobna dejanja, učite se dobro delati … ‘Pridite, pridite k meni, pravdajmo se in pojdimo naprej.’ ‘A imam toliko grehov …’ – ‘Ne skrbite: če so vaši grehi redeči kakor škrlat, bodo beli kakor sneg.’ In to je pot postnega spreobrnjenja. Preprosta. Tu govori Oče, Oče, ki nas ima rad, ki nas ima še in še rad. In nas spremlja na tej poti spreobrnjenja. Od nas pričakuje samo to, da smo ponižni. Jezus pravi voditeljem: ‘Kdor se bo poviševal, bo ponižan, in kdor se bo poniževal, bo povišan.’”

NE /DO   19

3. POSTNA

TERZA DI QUARESIMA

sv. Jožef, Jezusov rednik

+ Katica in Jožef Kozlovič

PO /LU    20

sv. Klavdija, Marija Jožefa

+ Anica Vidovič in Jela Kuzman

TO /MA   21

sv. Nikolaj iz Flue, Serapion

+ Stane Lovšin

SR /ME   22

sv. Lea, Bazilij

+ Antonija Bratkovič

ČE /GI     23

sv. Rebeka, Alfonz

v čast MB v zahvalo

PE /VE    24

sv. Dionizij, Katarina Švedska

+ PIERINA MILINČIČ (osmina)

+ Milka Jereb

SO /SA    25

Gospodovo oznanjenje

+ Ivana in Anton Klobas in

Mario in Lučano Klobas

+ Mariji zahvala in prošnja (90 let)

NE /DO   26

4. POSTNA

QUARTA DI QUARESIMA

sv. Larisa

+ Andro Horvat

* PRAZNIK SVETEGA JOŽEFA je tudi praznik mož in očetov. Zato jim danes čestitamo.    V sredo, 22. marca ob 19.00 pa vabimo može in fante v župnijski dom, da po kratkem programu skupaj nazdravimo in izmenjamo misli ter se tako med seboj obogatimo.

* TEDEN DRUŽINE praznujemo od 19. do 25. marca z geslom »POGUMNO SRCE«. Za vodilo so besede, ki jih je po Mojzesovi smrti Gospod rekel Jozuetu: »Ali ti nisem ukazal, krepak in odločen bodi? Ne boj se in se ne plaši; kjerkoli boš hodil, bo s teboj Gospod, tvoj Bog« (Joz 1,9). Ob zahvali Bogu za naše družine, za očete in matere prosimo, naj nam nakloni zdravih družin. Prosimo tudi Luči odgovornim v državi, ko prav v tem času sestavljajo nov družinski zakonik. Naj bo pozitivno naravnan do zakonske zveze in družine. Vse družine vabimo, da vsak večer skupaj kratko molijo (vsaj zdravamarijo).

* NAŠI RAJNI. Od nas se je poslovil JOŽE UDOVIČ (1937), Strunjan 92 a. Maša zadušnica je bila v soboto, 18. 3. ob 18.00.  Poslovila se je tudi PIERINA MILINČIČ (1938), Strunjan 34. Maša zadušnica bo v petek, 24. 3. ob 18.00. Naših rajnih in vseh njunih se spomnimo v molitvi.

* »NE POZABIMO!« Slovenska Karitas se že desetič loteva postne akcije, tokrat za pomoč v JV Evropi. Velikodušno pomagajmo potrebnim bratom. Nam ne bo zmanjkalo, drugim pa bo v pomoč.

Ob materinskem dnevu,

v nedeljo, 26. marca

po maši ob 10. uri bo

v naši cerkvi predstavitev

pesniške zbirke Strunjančanke

Marije Bubnič

ZVONOVI

STRUNJANSKI

POJO

16.3.2017    La Chiesa vuole essere vicina ad ogni persona con l’amore, la compassione, il conforto che vengono da Cristo.   +++   Cerkev želi biti blizu vsakemu človeku z ljubeznijo, sočutjem, tolažbo, ki prihajajo od Kristusa.

15.3.2017    La Parola di Dio ci aiuta ad aprire gli occhi per accogliere la vita e amarla, soprattutto quando è debole.   +++   Božja beseda nam pomaga odpreti oči, da sprejmemo in vzljubimo življenje, predvsem ko je slabotno.

12.3.2017    La Quaresima è il tempo favorevole per rinnovarsi incontrando Cristo vivo nella sua Parola, nei Sacramenti e nel prossimo.  +++   Postni čas je primeren, da se prenovimo s tem, ko se srečamo z živim Kristusom v njegovi Besedi, v zakramentih in v bližnjem.

Župnija Strunjan,                                                              Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                                  E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                                    bojanmiro@yahoo.com

T. 030 415 222