VII/6 VI STE SOL ZEMLJE VI STE LUČ SVETA (Mt 5,13-16)

VII/6                                                                                                          5. 2. 2017

VI STE

SOL

ZEMLJE

VI STE

LUČ

SVETA

(Mt 5,13-16)

VOI SITE IL  SALE  DELLA TERRA, VOI SIETE LA LUCE DEL MONDO«.

Dan Bolnikov

Papež: spoštujmo vsako življenje,

tudi najtežje  prizadetih

11. februarja obhajamo Svetovni dan bolnikov. Letošnja misel je: Čudenje nad Božjimi deli: »Velike reči mi je storil Mogočni« (Lc 1,49).

“V duhu stopam pred Lurško votlino, pred podobo Brezmadežne” – piše Frančišek – “željan, da zagotovim svojo bližino vsem vam, bratje in sestre, ki doživljate izkušnjo bolečine, in prav tako vašim družinam; moje spoštovanje gre tudi vsem tistim, ki po vsem svetu v različnih vlogah strokovno delajo in se posvečujejo vaši vsakdanji negi in boljšemu počutju.”
Sveti oče vliva pogum “vsem, bolnim, trpečim, bolnikom, zdravs-tvenemu osebju, domačim in prostovoljcem in jih vabi, naj se ozrejo na Marijo, Zdravje bolnikov in zagotovilo Božje nežnosti do vsakega človeškega bitja, vzor predanosti Božji volji; v veri, ki se hrani z Božjo besedo in zakramenti, iščite vedno moč za ljubezen do Boga in do bratov, tudi v preizkušnjah bolezni.”
V vseh izzivih, s katerimi se danes srečuje svet zdravstva in tehnologije, papež poudari neodtujljivo dostojanstvo človeka, ki ima vedno svoje poslanstvo v življenju in nikoli ne postane zgolj predmet, čeprav bi se znašel v zelo težkem položaju. Vabi tudi k “iskanju novega poleta, da bi pripomogli k širjenju kulture, ki spoštuje življenje, zdravje in okolje; Želi tudi novega zagona v boju za spoštovanje celovitosti in dostojanstva vsake osebe, ki naj se kaže v spoštljivem pristopu do bioetičnih vprašanj. Ta naj bodo v zaščiti bolj slabotnih in v skrbi za okolje.” Frančišek končno zaželi vsem, da vedno znali biti radostna znamenja bližine Božje ljubezni ter pri tem posnemajo svetel zgled mnogih Božjih prijateljev in prijateljic.

NE /DO   5

5. NEDELJA MED LETOM

QUINTA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Agata

+ Maria Pasqua e Renato Krampf

PO /LU    6

sv. Pavel Miki, Doroteja

+ Marija, Anton in Ivan Žigante

TO /MA   7

sv. Koleta, Egidij

+ Giorgio Pečar (3 meseci)

SR /ME   8

sv. Hieronim, Jožefina

PREŠERNOV DAN

+ Mirko Humar

ČE /GI     9

sv. Apolonija, Sabin

+ Leon Mihevc (1. obletnica)

PE /VE    10

sv. Sholastika, bl. Alojzij Stepinac

+ Marija Klobas

SO /SA    11

Lurška Mati Božja, sv. Benedikt

+ Boris Štoka

NE /DO   12

6. NEDELJA MED LETOM

SESTA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Evlalija

+ Roman Roškar (30. obletnica)

* DAN BOLNIKOV obhajamo na praznik Lurške Matere Božje. Za to priložnost je papež napisal poslanico in v njej poudaril: »Spoštujmo vsako življenje, tudi najtežje prizadetih«. Pridružimo se mu v molitvi (glej na zadnji strani).

* ŽUPNIJSKI in GOSPODARSKI SVET, KARITAS, KATEHISTINJE, BRALCI, KRASILKE, PEVSKI ZBOR, JASLIČARJI in DRUGI SODELAVCI: srečanje v sredo ob 19.00 v župnijskem domu.

* NAJ »KRAS STRUNJANA« PRIDE V VSAK DOM. Naš tedenski listič ima namen obveščanja in povezovanja. Vliva nam zavest pripadnosti isti družini. Radi poskrbimo, da pride v roke tistih, ki niso pri maši, posebej bolnih in starejših. Lahko nas ta listič spodbudi za kratek obisk, ki ga sicer nimamo v programu.

* PRIPRAVA NA KRST (priporočljivo  že v času nosečnosti) se prične 7. 2. ob 19.00 pri sv. Marku v Kopru. Naslednjič 7. 3. ob 19.00 pri sv. Marku in v Portorožu.

* PRVA SPOVED (20. februarja) in prvo obhajilo (28.maja) za naših devet otrok sta v polni pripravi. Ob zavzeti skrbi družine se ustvarja vzdušje, potrebno za prejem teh zakramentov. Stojmo ob strani tem družinam pri tako pomembni nalogi.

* BESEDA ŽIVLJENJA. Prvo nedeljo v mesecu nam je redno ponujen listič, ki nas spodbuja k življenju po Besedi. Pridružimo se milijonom v svetu!

Mati Marija,
v Kristusu vsakogar od nas sprejemaš kot sina ali hčer.
Pomagaj nam, da bomo v srcih ohranjali zaupljivo pričakovanje,
bodi naša opora v tegobah in trpljenju
in vodi nas h Kristusu, svojemu Sinu in našemu bratu.
Pomagaj nam, da bomo svoja življenja izročali Očetu, ki je storil velike reči.

Papež Frančišek prosi bolnike, zdravstvene delavce in prostovoljce, da se mu pridružijo v molitvi k Mariji. »Naj njeno materinsko posredništvo dviguje in spremlja našo vero, da nam bo njen sin Jezus Kristus naklanjal upanje na poti ozdravitve in zdravja, čut za bratstvo in odgovornost, zavezanost k celostnemu razvoju človeštva in radostno hvaležnost ob čudenju nad božjo zvestobo in njegovim usmiljenjem.« Papež tudi zagotavlja, da se jih nenehno spominja in vsem podeljuje apostolski blagoslov.

1.2.2017    Dio desidera  che  tutti gli uomini si riconoscano fratelli e vivano come tali, formando la grande famiglia umana nell’armonia delle diversità.   +++   Bog želi, da bi se vsi ljudje prepoznali kot bratje in tako živeli ter oblikovali veliko družino človeštva v harmoniji različnosti.

Župnija Strunjan,                                                            Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05              E: zupnija.strunjan@rkc.si          http://zupnija-strunjan.rkc.si/

Bojan M. Ravbar, župnik                                                    T. 030 415 222