VII/5 NEDELJA SVETEGA PISMA

VII/5                                                                                                    29. 1. 2017

NEDELJA SVETEGA PISMA

»Ljubezen nikoli ne mine!« (1 Kor 13,8)

DOMENICA DELLA BIBBIA

»La carità non viene mai meno« (1 Cor 13,8)

Samo nekaj minut za

sveto pismo

»Če hočemo poznati Jezusa – razloži papež Frančišek – imamo molitev, Svetega Duha; a je tudi Evangelij, ki ga je treba vedno imeti pri sebi, da bi vsak dan prebrali vsaj odlomek. Prosim vas, storite tole: vsak dan odlomek evangelija, majhen, tri minute, štiri, pet … in to deluje znotraj: edino tako spoznamo Jezusa. Preostalo bo naredil Sveti Duh. To je seme. Da seme vzklije in zraste, je delo Svetega Duha.«

(9. 1. 2017).

Solo alcuni minuti per

la bibbia

“Per conoscere Gesù – spiega Papa Francesco - c’è la preghiera, lo Spirito Santo; ma c’è anche il Vangelo, che è da portare sempre con sé per leggerne un passo tutti i giorni: Per favore, fate questo: tutti i giorni un passo del Vangelo, piccolino, tre minuti, quattro, cinque… e questo lavora dentro. E’ l’unico modo di conoscere Gesù”. Poi “è lo Spirito Santo a fare il lavoro dopo. Questo è il seme. Chi fa germogliare e crescere il seme è lo Spirito Santo”.

(9-1-2017)

NE /DO   29

4. NEDELJA MED LETOM

QUARTA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Valerij

+ Boža Mačkovšek

PO /LU    30

sv. Martina, Hijacinta

+ Zdravka Jogan

TO /MA   31

sv. Janez Bosko, Marcela

+ Katarina in Vinko Novak

SR /ME   1

sv. Brigita Irska, Katarina de Ricci

ČE /GI     2

SVEČNICA /CANDELORA

Jezusovo darovanje

+ Milan Smerdu (r. d. 30. 1.)

PE /VE    3

sv. Blaž, Oskar

+ družine Dodič in Samsa

SO /SA    4

sv. Gilbert, Leon

+ Štefanija in Anđelo Mandalenič

NE /DO   5

5. NEDELJA MED LETOM

QUINTA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Agata

+ Maria Pasqua e Renato Krampf

* NEDELJO SVETEGA PISMA obhajamo danes z geslom: »Ljubezen nikoli ne mine« (1 Kor 13,8). Ponekod ta dan prirejajo »maraton svetega pisma«, v katerem si prizadevajo, da se celih 24 ur nepretrgoma vrstijo v branju. Ne zaostajajmo za njimi: prizadevajmo si za »maraton življenja« Božje besede, ki naj zajame in prepoji celotno življenje.

* SVEČNICO ali praznik Jezusovega darovanja v templju obhajamo v četrtek s sveto mašo in blagoslovom sveč ob 10.00 in 18.00 uri.

* BLAGOSLOV GRLA na god sv. Blaža bo v petek pri sveti maši ob 18.00.

* PRVI PETEK in PRVA SOBOTA v mesecu sta v tem tednu. Po priporočilu Marije v Fatimi se letos (100 let prikazovanj) posebej potrudimo za 5 prvih sobot, da zapovrstjo pristopimo k spovedi, prejmemo sveto obhajilo, molimo rožni venec in vsaj četrt ure premišljujemo skrivnost rožnega venca. V soboto od 17.30 naprej spoveduje p. Slavko.

* TEDEN KNJIGE je od 23. do 31. januarja. Radi sezimo po dobri knjigi, jo drugim priporočimo ali podarimo.

* PRIPRAVA NA KRST (priporočljivo  že v času nosečnosti) se prične 7. februarja ob 19.00 pri svetem Marku v Kopru, ter  v Predloki. Naslednjič pa 7. marca prav tako ob 19.00 pri sv. Marku v Kopru in v Portorožu.

* SPOVED. Redno priložnost za spoved imamo vsak dan pol ure pred mašo ali tudi po dogovoru. Vsak dan tudi v Piranu (sv. Frančišek) ob 7.30 in v Kopru (stolnica) ob 9.00. Na prve sobote je pri nas spoved od 17.30 do konca svete maše (p. Slavko). Uporabimo priložnost, ki jo nudi Bog v naše dobro.

Jezusovo darovanje v templju – Svečnica

Candelora – Presentazione di Gesù nel Tempio

To darovanje samega sebe Bogu zadeva vsakega kristjana, ker smo vsi s krstom posvečeni Njemu. Vsi smo poklicani, da se z Jezusom in kakor Jezus darujemo Očetu ter s tem iz svojega življenja napravimo velikodušen dar, tako v družini, na delu, v služenju Cerkvi, v delih usmiljenja. (Papež Frančišek, Svečnica 2014)

Questa offerta di sé stessi a Dio riguarda ogni cristiano, perché tutti siamo consacrati a Lui mediante il Battesimo. Tutti siamo chiamati ad offrirci al Padre con Gesù e come Gesù, facendo della nostra vita un dono generoso, nella famiglia, nel lavoro, nel servizio alla Chiesa, nelle opere di misericordia. (Papa Francesco, Candelora 2014)

24.1.2017    Offriamo agli uomini e alle donne del nostro tempo narrazioni contrassegnate dalla logica della “buona notizia”.   +++  Ponudimo možem in ženam našega časa poročila, zaznamovana z logiko “veselega oznanila”.

23.1.2017    “Non temere, perché io sono con te” – Comunichiamo speranza e fiducia nel nostro tempo!   +++  Ne boj se, ker sem jaz s teboj.” – Posredujmo upanje in zaupanje v naš čas!

Župnija Strunjan,                                                Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                                    E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan M. Ravbar, župnik                                     T. 030 415 222