VII/4 Takoj sta pustila mreže in šla za njim. Mt 4,12-23

VII/4                                                                                                       22. 1. 2017

»Hodita za menoj in naredil vaju bom za ribiča ljudi!«

“Venite dietro a me, vi farò pescatori di uomini”.

Takoj sta pustila mreže  in šla za njim. Mt 4,12-23

Ed essi subito lasciarono le reti e lo seguirono. Mt 4,12-23

»Ljubezen nikoli ne mine«

Poslanica škofa msgr. dr. Jurija Bizjaka ob nedelji Svetega pisma 2017

Geslo prihodnje nedelje Svetega pisma, ki bo 29. januarja 2017, se glasi»Ljubezen nikoli ne mine!« (1 Kor 13,8). Pavlova trditev je resnična in zanesljiva, kajti v večnosti vera res ne bo več potrebna in upanje ne bo več igralo nobene vloge, ljubezen pa ostane na veke. To pa seveda ne pomeni, da ljubezen ne pozna vzponov in padcev, naraščanja in pojemanja, otoplitev in ohladitev. Apostol Janez namreč piše angelu Cerkve v Efezu: »Vendar imam zoper tebe to, da si opustil svojo prvotno ljubezen« (Raz 2,4).

Vedno nove osvežitve je torej potrebna tudi naša ljubezen do Sv. pisma. Angelu vsake izmed sedmerih Cerkva pa apostol Janez piše: »Kdor ima ušesa, naj posluša, kaj govori Duh Cerkvam!«

Dragi dušni pastirji! Takšnemu poslušanju, kaj govori Duh Cerkvam, je namenjena tudi nedelja Sv. pisma s srečanji, ki se pripravljajo po vseh naših škofijah. Prisrčno vas torej vabim in spodbujam, da bi tudi vi bili podobni Judom v Beroji, o katerih beremo v Apostolskih delih, da so Pavlov nauk sprejeli z vso vnemo in vsak dan preiskovali pisma, ali je to res tako (Apd 17,11). Povabite torej svoje zveste župljane in se skupaj z njimi udeležite srečanj, ki so namenjena Božji besedi.

msgr. dr. Jurij Bizjak
koprski škof

NE /DO   22

3. NEDELJA MED LETOM

TERZA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Vincencij

+ Maria e Mario Giassi (annivers.)

PO /LU    23

sv. Henrik, Urban

+ Milka Jereb

TO /MA   24

sv. Frančišek Saleški, Felicijan

V čast MB za zdravje

SR /ME   25

Spreobrnjenje ap. Pavla, Ananija

+ Marija in Ivan Gregorič

ČE /GI     26

sv. Timotej in Tit, Robert

+ Vilma Rupena (rojstni dan 21. 1.)

PE /VE    27

sv. Angela Merici

+ Marija Božič

SO /SA    28

sv. Tomaž Akvinski, Karel Veliki

+ Boris Kocjančič ter                             Francka in Matija; Jožica in Miro

NE /DO   29

4. NEDELJA MED LETOM

QUARTA DOMENICA DELL'ANNO

sv. Valerij

+ Boža Mačkovšek

* KRST. Danes prejme sveti krst ALICE. S starši in sorodniki se veselimo velikega dogodka, ko smo tudi sami s krstom postali Božji otroci in vstopili v veliko družino.

* TEDEN MOLITVE ZA EDINOST KRISTJANOV se je začel 18. januarja s skupnim geslom: »Kristusova ljubezen nas priganja k spravi« (2 Kor 5,14-20). Ni namenjen samo tistim, ki se zbiramo pri maši, ampak vsem. Tudi doma posvetimo nekaj časa molitvi in branju svetega pisma. Ob očenašu naj ne manjka prošnja: »Oče, naj bodo vsi eno!« Predvsem pa dovolimo Jezusu, naj nas s svojo ljubeznijo »priganja«!

* EKUMENSKO SREČANJE V KOPRU bo v sredo, 25. januarja ob 18.00 v stolnici. Somaševanje bo vodil škof Jurij, po sveti maši pa bodo spregovorili predstavniki krščanskih Cerkva. Pridružimo se temu trenutku za edinost

* ZA MISIJONE. V adventnem in božičnem času smo imeli kar nekaj priložnosti za pomoč misijonom. Najprej 'adventna akcija', ko so otroci s svojimi manjšimi in večjimi 'odpovedmi' zbrali za potrebne otroke 62,43 € , v 'trikraljevski akciji', vezani na obisk družin in blagoslov domov smo za misijone zbrali 730 €. Temu smo dodali 223 € s srečelovom z darovi, ki smo jih prejeli ob obisku družin. Župnijo in duhovnika ste obdarili skupno s 1.461 €. Bog lonaj vsem za dobroto!

* NEDELJO SVETEGA PISMA obhajamo 29. 1. z geslom: »Ljubezen nikoli ne mine.«

* TEDEN KNJIGE je od 23. do 31. januarja. Radi sezimo po dobri knjigi, jo drugim priporočimo ali podarimo.

Jezus kliče tudi v dobi facebook-a

Gesù chiama anche nell’era di facebook

19.1.2017   Invochiamo l’unità dei cristiani, perché invochiamo Cristo. Vogliamo vivere l’unità, perché vogliamo seguire Cristo, e vivere il suo amore.  +++   Kličemo edinost kristjanov, ker kličemo Kristusa. Hočemo živeti edinost, ker hočemo slediti Kristusu in živeti njegovo ljubezen.

18.1.2017   Dall’intimo della nostra fede in Gesù Cristo sgorga l’esigenza di essere uniti in Lui.  +++   Iz notranjosti naše vere v Jezusa Kristusa naj privre potreba, da smo zedinjeni v Njem.

17.1.2017    La pace è una “virtù attiva”, che richiede l’impegno e la collaborazione di ogni singola persona e dell’intero corpo sociale.  +++   Mir je “aktivna krepostˮ, ki zahteva zavzetost in sodelovanje vsakega posameznika in celotnega družbenega telesa.

16.1.2017    Non potrà mai esserci vera pace finché esisterà anche un solo essere umano che viene violato nella propria identità personale. +++  Nikoli ne bo moglo priti do pravega miru, dokler bo še en sam človek, ki mu bo kršena lastna identiteta.

Župnija Strunjan,                                         Strunjan 141,  6320 Portorož

T. 05-678.20.05                                              E: zupnija.strunjan@rkc.si

Bojan Ravbar, župnik                                    T. 030 415 222